حاشیه های جالب آزمون دکترای امسال/ وقتی همه خوابیم!

تصاویری که سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر کرده نشان دهنده برگزاری این آزمون در شرایطی مناسب و مطابق پروتکل های وزارت بهداشت بوده است. یکی از خبرنگاران خبرنیوز حاضر در آزمون دکترا در رابطه با برگزاری ازمون امسال نکته هایی نوشته که خواندن آن خالی از لطف نیست. ♦آزمون دکتری یکی از سخت […]


تصاویری که سایت سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر کرده نشان دهنده برگزاری این آزمون در شرایطی مناسب و مطابق پروتکل های وزارت بهداشت بوده است.

یکی از خبرنگاران خبرنیوز حاضر در آزمون دکترا در رابطه با برگزاری ازمون امسال نکته هایی نوشته که خواندن آن خالی از لطف نیست.

♦آزمون دکتری یکی از سخت ترین و خسته کننده ترین آزمون هاست از ساعت ۷و۳۰ دقیقه صبح تا حوالی ۱۳ یعنی بیشتر از ۵ ساعت روی یک صندلی چوبی نشستن و به سوالات مختلف پاسخ دادن خیلی خسته کننده است.

♦ امسال به خاطر کرونا شرایط سخت تر هم بود. خیلی از شرکت کنندگان از جمله خودم با استفاده از دو ماسک در این آزمون حضور یافتیم که این مساله همراه با استرس ناشی از کرونا، گرمای هوا و سختی نفس کشیدن مشکلات را دوچندان می کرد.

♦نوع پوشش بعضی از شرکت کنندگان کم از پرستاران و کارکنان بخش آی سی یو کرونایی بیمارستان ها نداشت. مثلا شرکت کننده ای ضمن استفاده از دو ماسک روی هم از شیلد محافظ صورت نیز استفاده کرده بودند. این ها را اضافه کنید به دستکش های مخصوص اتاق عمل بیمارستان ها و حتی نوع لباس هایی که شرکت کنندگان پوشیده بودند نشان می داد موضوع را کاملا جدی گرفته اند که صد البته کار درستی بود.

♦ بعضی شرکت کنندگان به فاصله کمی از پاسخ به دفترچه اول با خیالی آسوده سر جلسه خوابیدند. توضیح این که وقت پاسخگویی به دفترچه اول آزمون دکتری ۱۲۰ دقیقه است که بسیاری شرکت کنندگان حدود نیم ساعت آنچه می دانند را پاسخ می گویند و چون باید یک ساعت و ۳۰ دقیقه منتظر باشند تا وقت پاسخگویی به دفترچه اول تمام شود همانجا می خوابند!

♦ همین شرکت کنندگان خواب پس از دریافت دفترچه دوم که فرصت ۹۰ دقیقه ای دارد پس از حدود نهایتا ۲۰ دقیقه دفترچه خود را تحویل داده و حوزه آزمون را ترک کردند!

♦ با این که قبل از برگزاری آزمون اعلام شده بود هر شرکت کننده ای با ماسک فیلتردار باشد از حضورش در آزمون خودداری می شود اما چنین نبود و به شخصه چند نفر را دیدم که با ماسک فیلتر دار در محل آزمون حاضر شدند.

♦قرار بر این بود که پس از اخذ اثر انگشت پد الکلی تحویلمان بدهند که البته از ما اثر انگشت گرفتند اما از پد الکلی خبری نبود.

در نهایت این که تلاش سازمان سنجش برای برگزاری این آزمون قابل تقدیر بود. به هر حال ممکن است در بین این همه حوزه های برگزاری -که امسال به خاطر کرونا تعدادشان هم بیشتر بود- کمبودهایی باشد اما در کل به نظر همه چیز راضی کننده و تلاش برگزار کنندگان قابل تقدیر بود.

قالب وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید