آیا دو ماسک روی هم زدن حفاظت بیشتری در برابر کرونا ایجاد می‌کند؟

01:4516۰

پاسخ بستگی به عوامل گوناگونی دارد، اما دو ماسک روی هم زدن می‌تواند در برخی از موقعیت‌ها به شما کمک کند.

توصیه سازمان‌های بهداشتی ملی و بین‌المللی این است که ماسک پارچه‌ای با دولایه یا بیشتر را به صورت بزنید و ماسک باید به طور کامل دهان و بینی شما را بپوشاند. همچنین نباید شکافی میان لبه ماسک و پوست در طرفین صورت وجود داشته باشد.

زدن یک ماسک باید برای اغلب موقعیت‌های کافی باشد، به شرطی که ماسک اندازه صورت‌تان باشد و شل‌وول نباشد.

با این حال، برخی از افراد که در صورت عفونت با کروناویروس ممکن است دچار بیماری شوند یا در موقعیت‌هایی که باید برای مدت‌های طولانی در کنار دیگران باشند، مثلا سوار هوایپما ممکن است بخواهند دو ماسک روی هم بزنند.

یک گزینه در این سناریو‌ها هنگامی که نیاز به حفاظت بیشتر دارید، زدن یک ماسک پارچه‌ای به همراه یک ماسک جراحی معمولی است.

ترکیب این دو نوع ماسک که هر کدامشان می‌تواند روی دیگری باشد می‌تواند اثری مشابه به ماسک‌های N۹۵ ایجاد کنند. این شیوه می‌تواند برای افرادی مناسب باشد که مجبورند به فضا‌های دربسته پرجمعیت به خصوص در مناطق با میزان بالای انتشار ویروس که ممکن است مربوط به گونه‌های واگیرتر باشدو

یک گزینه دیگر در مواردی که حداکثر حفاظت را می‌خواهید، استفاده از ماسک پارچه‌ای دولایه‌ای است که در فاصله دو لایه آن یک ماده فیلترکننده قرار داده شده است.

ماسک‌های پارچه‌ای باید از پارچه‌های ریزبافت (مثلا کتان سنگین) تهیه شوند و دست کم دو لایه داشته باشند تا مانعی در مسیر ذرات حامل ویروس ایجاد کنند.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=10006

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند