خبرهای ویژه

» اخبار » آیا مردم فرانسه، آلمان و ایتالیا از حضور در اتحادیه اروپا راضی‌اند؟ 

تاریخ انتشار : 2020/10/15 - 22:16

 کد خبر: 111047
 1 بازدید

آیا مردم فرانسه، آلمان و ایتالیا از حضور در اتحادیه اروپا راضی‌اند؟ 

همزمانی بحران اقتصادی و سلامت با اختلافات عمیق داخلی، اتحادیه اروپا را با چالش‌هایی بی‌سابقه روبرو کرده است.

5f889640482f3_2020-10-15_22-04
همزمانی بحران اقتصادی و سلامت با اختلافات عمیق داخلی، اتحادیه اروپا را با چالش‌هایی بی‌سابقه روبرو کرده است.

 در چنین شرایطی مردم سه کشور بنیانگذار اتحادیه اروپا یعنی فرانسه، آلمان و ایتالیا چه احساسی نسبت به این اتحادیه دارند؟ این سوالی است که یورونیوز سعی کرده در قالب یک نظرسنجی که با مشارکت موسسه ردفیلد اند ویلتون (Redfield & Wilton) انجام داده، پاسخ صریحی برای آن پیدا کند.

بر پایه نتایج این نظرسنجی، در صورت برگزاری همه‌پرسی در مورد اساس عضویت کشور در اتحادیه اروپا، ۶۴ درصد آلمانی‌ها از حضور در این اتحادیه خشنود و راضی هستند. این نسبت در میان فرانسوی‌های شرکت کننده در این نظرسنجی، ۵۲ درصد است. اما جمعیت موافق و مخالف در میان ایتالیایی‌ها بسیار به هم نزدیک است.

همچنین در پاسخ به این سال که آیا پیوستن به اتحادیه اروپا برای کشورشان مفید است یا خیر؛ در آلمان، تقریباً از هر دو پاسخ دهنده یک نفر معتقدند که عضویت در اتحادیه اروپا برای این کشور مفید است ولی حدود یک سوم فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌ها نتیجه این عضویت را مثبت و به همین میزان، حاصل این اتحاد را منفی می‌دانند؛ نزدیک به یک سوم باقی مانده نیز نظر مشخصی در این خصوص ندارند.

نتیجه نظرسنجی یورونیوز؛ مردم فرانسه، آلمان و ایتالیا چقدر نگران بحران اقتصادی کرونا هستند؟
در عین حال، نتیجه نظرسنجی یورونیوز نشان می‌دهد که اکثریت آلمانی‌ها معتقدند که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در بلندمدت به نفع این کشور نخواهد شد اما در مقابل تنها حدود ۴۰ درصدی فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌ها با این دیدگاه موافقند.

همچنین بخوانید  آخرین وضعیت آب و هوای کشور در 11 آذر

بر پایه نتایح این نظرسنجی، نسبت بالایی از شهروندان سه کشور آلمان، فرانسه و ایتالیا معتقدند که اتحادیه اروپا به منافع آنها اهمیتی نمی‌دهد. این نسبت در ایتالیا بالای ۵۰ درصد و در فرانسه حدود ۴۶ درصد است؛ البته در میان این سه کشور، آلمانی‌ها هنوز بالاترین اعتماد را به اتحادیه اروپا دارند؛ به طوری که ۴۰ درصد آنها بر این باورند که اتحادیه اروپا پیگیر تحقق منافع آنهاست.


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اخبار سیاسی
تبلیغات
ارسال دیدگاه