آیا ممکن است ریه‌ها بدون علائم درگیر کرونا شوند؟

01:5219۰

 دکتر مسعود مردانی فوق تخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این سوال که در صورت ابتلا به کرونا چگونه بفهمیم ریه‌هایمان درگیر شده است؟ گفت: چنانچه بیمار مبتلا به کرونا احساس تنگی نفس داشته باشد و روی قفسه سینه احساس فشار کند و همچنین هنگام راه رفتن دچار مشکل شود، احتمالا دچار درگیری ریوی شده است.

عضو کمیته علمی ستاد کرونا ضمن اشاره به اینکه در صورتی که بیماری با این علائم رو به رو بود حتما باید مراکز درمانی مراجعه کند تا اکسیژن خون او گرفته شود، افزود: چنانچه سطح اکسیژن خون بیمار کمتر از ۹۳ باشد، پزشک معالج در خواست سی‌تی اسکن و عکس ریه می‌دهد و مشخص می‌شود، میزان درگیری ریوی بیمار به کرونا چه قدر است.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است بدون نشانه خاصی ریه افراد درگیر کرونا شود؟ گفت: به طور معمول درگیری ریه همراه علامت است.

اغلب درگیری‌های وسیع و خطرناک با علائم همراه هستند
دکتر حمید عمادی نیز درباره درگیری ریوی مبتلایان به کرونا گفت: بیماران مبتلا به کرونا که دچار علائمی نظیر تنگی نفس و احساس درد و سنگینی در قفسه سینه هستند و همچنین مدام نسبت به هوا احساس عطش داشته باشند، به احتمال زیاد درگیری ریوی پیدا کرده اند و باید هر چه سریع به پزشک مراجعه کنند.

وی همچنین در پاسخ این سوال که آیا ممکن است بیمار بد‌ون علائم خاصی دچار درگیری ریوی شده باشد؟ افزود: گاهی اوقات ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد و این موضوع بیشتر برای بیمارانی که درگیری ریوی خفیفی دارند، اتفاق می‌افتد و اغلب درگیری‌های وسیع و خطرناک با علائم همراه هستند.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=11028

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند