اختصاصی| عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تضییع حقوق عامه است

اختصاصی| عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تضییع حقوق عامه است

02:009۰

اختصاصی| عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تضییع حقوق عامه است

اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ساپ ناز ،  با انتقاد از کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کرونایی فعلی اظهار داشت: همه ایرانیان باید تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و بدانند که این موضوع بخشی از حقوق عامه محسوب می‌شود. 
 
وی افزود: حق عموم مردم رعایت حداکثری بهداشت به منظور پرهیز از ابتلا به ویروس کروناست و اگر کسی آنرا رعایت نکند تضییع حقوق عمومی انجام داده است. 
 
نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: با آنکه در طول یکسال اخیر محدودیت‌های کرونایی را پذیرفته‌ایم و سختی و دوری و عدم مراودات خانوادگی را تحمل کرده‌ایم ولی باید بدانیم بی توجهی و عادی انگاری می‌تواند ضربات و آسیب‌های جبران ناپذیر جانی و مالی به فرد، خانواده و کشور بزند. 
 
شاکری اظهار داشت: با رعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی باید مانع از خیز چهارم کروئنا و شیوع کرونای انگلیسی در کشور شویم این در حالی است که میزان رعایت مردم در چند ماه اخیر منجر به کاهش مبتلایان و جان باختگان این ویروس منحوس شده بود که متاسفانه از این میزان کاسته شده است. 
 
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه کرونای انگلیسی وارد کشورمان شده و سن مبتلایان و قربانیان را کاهش داده است این در حالی است که کادر بهداشت و درمان در یکسال اخیر در اوج فعالیت بوده و خسته شده‌اند که مردم باید ضمن قدردانی از زحمات آنها، اقداماتی مرتکب نشوند که برخستگی آنها بیفزایند. 
 
نماینده تهران در مجلس در پایان گفت: اگر میزان شیوع کرونا در کشور گسترده شده و خیز چهارم را مشاهده کنیم قطعا محدودیت‌ها و پروتکل‌ها بیشتر شده و در پایان سال جاری و ابتدای سال ۱۴۰۰ بر معیشت و اقتصاد خانوارها و کشور تاثیر منفی می‌گذارد. 
منبع : behdasht.news
لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=13518

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند