google-site-verification: google0bef463eadb95fff.html ادعای دولت ترامپ درباره احتمال دخالت ایران در انتخابات آمریکا | مجله اینترنتی ساپ ناز اپورتال خبری و سبک زندگی %
کد خبر:108454
پ

ادعای دولت ترامپ درباره احتمال دخالت ایران در انتخابات آمریکا

وزارت امنیت داخلی آمریکا در گزارشی جدید که امروز منتشر شده بار دیگر ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا متهم کرده است.

5f7cae2ee6dd7_5f7cae2ee6ddc
وزارت امنیت داخلی آمریکا در گزارشی جدید که امروز منتشر شده بار دیگر ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا متهم کرده است.

وزارت امنیت داخلی آمریکا در این گزارش که در آن ارزیابی این وزارتخانه از تهدیدهای داخلی پیش روی آمریکا ارائه شده ادعا شده برخی «دولت‌-ملت‌ها به تلاش برای تضعیف انتخابات آمریکا ادامه خواهند داد.»

در این گزارش آمده است: «دولت-ملت‌هایی مانند چین روسیه و ایران تلاش خواهند کرد از توانمندی‌های سایبری یا نفوذ خارجی، برای ایجاد اخلال در زیرساخت‌های مربوط به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، تشدید تنش‌های اجتماعی و نژادی، تضعیف اعتماد به مقام‌های آمریکا و انتقاد از مقام‌های منتخب ما استفاده کنند.»

وزارت امنیت داخلی آمریکا گفته لازم است آمریکایی‌ها این تهدیدها را درک کرده و خودشان را به اطلاعات مورد نیاز برای جلوگیری از «افتادن به دام آنها» مجهز کنند.

این گزارش در شرایطی منتشر شده که حدود دو ماه پیش یک نهاد رسمی آمریکا در بیانیه‌ای رسماً ایران، روسیه و چین را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور متهم کرده بود.

در بیانیه‌ای که «ویلیام ایوانیا»، مدیر «مرکز ملی امنیت و ضداطلاعات»، از نهادهای زیرمجموعه «مدیر اطلاعات ملی» آمریکا منتشر کرده آمده بود: «کشورهای خارجی از تدابیر اثرگذار در رسانه‌های اجتماعی و سنتی برای اثرگذاری بر دیدگاه‌ها و ترجیحات رأی‌دهندگان آمریکایی، ایجاد تغییر در سیاست‌های آمریکا، دامن زدن به تفرقه‌ها و تضعیف اعتماد به روند دموکراتیک ما استفاده می‌کنند.»

همچنین بخوانید  تشکیک رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در اتهام دخالت ایران در انتخابات این کشور

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «در حال حاضر، نگرانی ما در وهله اول از چین، روسیه و ایران است- اگرچه بقیه دولت‌‌ها و بازیگران غیردولتی هم می‌توانند به روند انتخاباتی ما ضربه بزنند.»

با این حال، بسیاری از نماینده‌های کنگره آمریکا تلاش دستگاه‌های اطلاعاتی دولت این کشور برای اشاره به نام چین و ایران در کنار روسیه برای دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده‌اند.

قانونگذاران آمریکایی می‌گویند اشاره به نام‌های چین و ایران احتمالاً برای کمرنگ کردن نقش احتمالی روسیه در انتخابات آمریکا صورت گرفته است. دولت «دونالد ترامپ» از مدت‌ها پیش به تلاش برای تضعیف دستگاه‌های اطلاعاتی و سیاسی کردن اطلاعات متهم شده است.

کلیدواژه : منبع: فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید