خبرهای ویژه

» اخبار » اروپایی‌ها بایدن را بر ترامپ ترجیح می‌دهند

تاریخ انتشار : 2020/10/21 - 16:16

 کد خبر: 112927
 0 بازدید

اروپایی‌ها بایدن را بر ترامپ ترجیح می‌دهند

جدیدترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند مردم سراسر اروپا با قاطعیت از جو بایدن دموکرات به جای دونالد ترامپ جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت می‌کنند.

5f900c662d5e1_5f900c662d5e4
جدیدترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند مردم سراسر اروپا با قاطعیت از جو بایدن دموکرات به جای دونالد ترامپ جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت می‌کنند.

 بر اساس داده‌های جمع آوری شده از سوی ۱۳ کشور توسط Europe Elects، میزان پاسخگویانی در اروپا که حامی نامزد دموکراتها در راه رسیدن به کاخ سفید هستند به طور میانگین ۷۱ درصد است. بر طبق پژوهش این سازمان، تنها ۱۴.۵ درصد ترامپ را برای ریاست جمهوری آمریکا ترجیح می‌دهند.

نظرسنجی‌ها در زمینه دادن گزینه عدم تصمیم گیری و یا انتخاب نامزدهای دیگر همچون جو جورجنسن لیبرتارین، هاوی هاوکینز از حزب سبز یا کانیه وست مستقل متنوع عمل کرده‌اند.

پرسشهایی که شرکتهای نظرسنجی از رای دهنده ها پرسیده‌اند از کشوری به کشور دیگر متفاوت بوده و برخی کشورهای اروپایی از رای قطعی در یک رای‌گیری فرضی سوال کرده‌اند در حالی که دیگران از مردم پرسیده‌اند ترجیح می دهند چه کسی پیروز شود.

در این میان Europe Elects گفته است، آنها نتوانسته اند داده‌های موجود مربوط به نظرسنجی‌های سراسری در چند کشور غیرعضو در اتحادیه اروپا به همراه ۳۰ درصد از جمعیت رای دهندگان اتحادیه اروپا شامل لهستان، رومانی، پرتغال، جمهوری چک، اسلواکی، اسلوونی، بلغارستان، لوگزامبورگ، مالت، لیتوانی، استونی، لتون، جنوب بلژیک و ایرلند را بیابند.

همچنین بخوانید  تداوم بارش برف و باران در جاده های 21 استان کشور

هر چند که این نظرسنجی ها تصویری مقطعی از اروپا را به دست می دهند اما در کشورهای مورد مطالعه، جریان غالب نشان دهنده حمایت روشن اکثریت از جو بایدن بوده است.

شرکت YouGov فراگیر ترین نظرسنجی را از هفت کشور اروپایی با پرسش در خصوص اینکه پیروزی چه کسی را در انتخابات آمریکا ترجیح می‌دهند انجام داده است.

در نظرسنجی این شرکت در بریتانیا مشخص شد که ۶۱ درصد رای دهندگان تمایل به پیروزی بایدن دارند در حالی که تنها ۱۳ درصد از ترامپ حمایت کرده و ۲۶ درصد نیز عدم تصمیم گیری را انتخاب کردند.

نظرسنجی مربوط به آلمان نیز حمایت ۷۱ درصدی از جو بایدن در مقایسه با رای ۱۱ درصدی در حمایت از ترامپ را نشان داد.

نظرسنجی YouGov در فرانسه مشخص کرد که تنها ۱۴ درصد از رای دهندگان در این کشور حامی ترامپ بوده و ۶۴ درصد از بایدن حمایت کردند.

در ادامه این شرکت از رای دهندگان اسپانیایی نیز در این مورد سوال کرده که ۱۶ درصد از آنها از ترامپ حمایت کرده‌اند اما ۶۹ درصد مایل به پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا بوده‌اند.

در نظرسنجی YouGov بیشترین حمایت از ترامپ در ایتالیا بوده و ۲۰ درصد از ایتالیایی‌ها از این رئیس جمهور آمریکا در انتخابات حمایت کردند و در مقابل ۵۸ درصد از جو بایدن حمایت کردند.

همچنین بخوانید  طرح هوشمند مدیریت کرونا تا کی ادامه دارد؟

در نظرسنجی مربوط به سوئد تنها ۱۸ درصد مایل به پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا بودند در حالی که ۶۵ درصد از رای دهندگان از رقیب او یعنی بایدن حمایت کردند.

کمترین حمایت یک کشور اروپایی از ترامپ مربوط به دانمارک بوده و طبق نظرسنجی YouGov تنها شش درصد رای دهندگان این کشور خواستار پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا بودند در حالی که ۸۰ درصد مایل به پیروزی بایدن بوده‌اند.

شرکت Research Affairs هم نظرسنجی مشابهی را در اتریش انجام داد که نشان داد ۸۳ درصد از بایدن حمایت میکنند و تنها ۱۷ درصد از رای دهندگان این کشور از ترامپ حمایت کردند.


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اخبار سیاسی
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات