خبرهای ویژه

» اخبار » امارات: ذخایر نفتی جدید در ابوظبی کشف کردیم

تاریخ انتشار : 2020/11/22 - 22:43

 کد خبر: 121170
 0 بازدید

امارات: ذخایر نفتی جدید در ابوظبی کشف کردیم

شورای عالی نفت امارات از کشف میلیاردها بشکه ذخایر نفتی در امارت نشین ابوظبی خبر داد. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی امارات “وام” شورای عالی نفت این کشور روز یک شنبه در اطلاعیه ای اعلام‌کرد، حدود ۲ میلیارد دلار نفت متعارف در امارت نشین ابوظبی پایتخت این کشور کشف شده است. براساس […]

کشف ذخایر نفتی در امارات,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
شورای عالی نفت امارات از کشف میلیاردها بشکه ذخایر نفتی در امارت نشین ابوظبی خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی امارات “وام” شورای عالی نفت این کشور روز یک شنبه در اطلاعیه ای اعلام‌کرد، حدود ۲ میلیارد دلار نفت متعارف در امارت نشین ابوظبی پایتخت این کشور کشف شده است.

براساس این گزارش، علاوه‌براین، حدود ۲۲ میلیارد بشکه نفت غیر متعارف نیز در مناطق خشکی کشف شده است که به گفته خبرگزاری رسمی امارات، قابل بهره برداری است.

در جلسه ویدویی شورای عالی نفت امارات که روز یک شنبه به ریاست “محمد بن زاید” ولیعهد ابوظبی برگزار شد، همچنین برنامه اقدام “ADNOC” شرکت نفت ابوظبی برای افزایش سرمایه گذاری در پنج سال آینده به ارزش ۴۴۸ میلیارد درهم (حدود ۱۲۲ میلیارد دلار) را تصویب کرد.

کشف ذخایر نفتی در امارات,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی

با این طرح، ADNOC قصد دارد ۱۶۰ میلیارد درهم (۴۳.۶ میلیارد دلار) را به اقتصاد محلی امارات در بازه زمانی ۲۰۲۱- ۲۰۲۵ هدایت کند.

شورای عالی نفت امارات آبان‌ماه گذشته نیز از کشف ذخایر تازه کشف شده حاوی ۷میلیارد بشکه نفت و ۵۸ هزار میلیارد فوت مکعب گاز طبیعی خبر داده بود.

پیش از اعلام این اکتشاف، امارات با ۹۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون بشکه در جایگاه هشتم کشورهای دارنده بیشترین ذخایر نفتی قرار داشت و کشورهای ونزوئلا (با ۲۹۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون)، “عربستان” (با ۲۶۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون)، “کانادا” (با ۱۷۱ میلیارد)، ایران (با ۱۵۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون)، “عراق” (با ۱۴۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون)، “کویت” (با ۱۰۴ میلیارد) و روسیه (با ۱۰۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون) بشکه بالاتر از آن کشور قرار داشتند.

همچنین بخوانید  کدام صنوف تهران از شنبه مجاز به فعالیت هستند؟

هر دلار آمریکا ۳.۶۷ درهم است.


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اخبار اقتصادی
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات