کد خبر:13862
پ

انواع پرده بکارت|پارگی پرده بکارت و شکل بکارت آسیب دیده + ترمیم بکارت

[ad_1] انواع پرده بکارت و دلایل پارگی پرده بکارت پرده بکارت در دختران در ابتدای دهانه واژن قرار دارد و وجود آن به معنای عدم رابطه جنسی(دخول)می باشد. در فرهنگ کشورهای مسلمان وجود پرده بکارت در هنگام ازدواج اهمیت زیادی دارد و نشان دهنده دختر باکره است. اما باید بدانید رابطه جنسی تنها یکی از دلایل از […]

[ad_1]

انواع پرده بکارت و دلایل پارگی پرده بکارت

پرده بکارت در دختران در ابتدای دهانه واژن قرار دارد و وجود آن به معنای عدم رابطه جنسی(دخول)می باشد. در فرهنگ کشورهای مسلمان وجود پرده بکارت در هنگام ازدواج اهمیت زیادی دارد و نشان دهنده دختر باکره است. اما باید بدانید رابطه جنسی تنها یکی از دلایل از پاره شدن پرده بکارت است و دلایل دیگری هم وجود دارد که باعث از بین رفتن پرده بکارت شود.

انواع پرده بکارت + پارگی پرده بکارت و شکل بکارت آسیب دیده

همانطور که بیان شد، بکارت بیشتر مسئله اجتماعی است تا اینکه ساختار پزشکی داشته باشد. اگر وجود آن در وهله اول معنادار باشد، باید گفت که می تواند به طور کامل در غیاب فعالیت جنسی که لزوما همیشه همراه با خون ریزی نیست؛ از بین برود. همچنین می تواند بعد از تعداد بی شمار رابطه جنسی یک زن و تجربه زایمان طبیعی همچنان وجود داشته باشد.

دختران عزیز توجه داشته باشید از کنجکاوی زیاد در مورد بکارت جدا خودداری کنید، چون ممکن است در هنگام تلاش برای بررسی پرده بکارت خود موجب آسیب زدن به آن شوید. اما پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پرده بکارت این مطلب از ساپ ناز را تا انتها بخوانید.

انواع پرده بکارت

• پرده بکارت بدون سوراخ که به طور کامل سوراخ واژن را پوشش داده و خروج مایعات قاعدگی را غیر ممکن می سازد. این حالت را می توان در هنگام تولد تشخیص داد و نیازمند مداخله جراحی خواهد بود.
• پرده بکارت با سوراخ کوچک که تقریبا به طور کامل سوراخ واژن را پوشش می دهد و دارای یک سوراخ کوچک می باشد. استفاده از تامپون در دختران و زنان با این نوع از پرده بکارت بسیار دشوار خواهد بود و مانند حالت قبل نیازمند جراحی می باشد.
• پرده بکارت تیغه دار، نوعی است که باعث ایجاد یک نوار از بافت از وسط سوراخ واژن شده و اساسا دو دهانه جداگانه را ایجاد می کند. این نیز می تواند توسط عمل جراحی درمان شود.
پرده بکارت هلالی مانند یک هلال است. ممکن است نازک تر از حد معمول بوده و ممکن است در طی اولین مقاربت جنسی پاره نشود
• پرده بکارت حلقوی، رایج ترین نوع، دایره ای شکل با یک سوراخ بزرگتر در وسط است. این نوع پرده ممکن است در طی اولین مقاربت جنسی پاره شود و یا ممکن است که پاره نشود.
عکس پرده بکارت ، پرده بکارت عکس
انواع پرده بکارت + پارگی پرده بکارت و شکل بکارت آسیب دیده

انواع دلایل پارگی پرده بکارت:

۱- رابطه جنسی (ورود آلت مرد به واژن زن)

در هنگام نزدیکی،زمانی که آلت مردانه وارد واژن می شود در همان ابتدا از پرده بکارت رد می شود و با توجه به اینکه قطر آلت مرد در هنگام نعوظ بیش از قطر ورودی واژن در هنگام وجود پرده بکارت هست، به دنبال ورود آلت به واژن این لایه نازک دچار پارگی می شود. پس برای «ورود» آلت، اولین نقطه ، عبور از پرده بکارت می باشد. در اولین رابطه جنسی بعد از ازدواج و در شب زفاف معمولا پرده بکارت پاره می شود.

۲ – ورود انگشت به داخل واژن

وارد کردن انگشت به داخل واژن به معنی عبور از پرده بکارت است، پس احتمال آسیب دیدن پرده بکارت به دنبال ورود انگشت به داخل دستگاه تناسلی وجود دارد، احتمال و میزان آسیب به نوع پرده و نیز قطر انگشت وارد شده بستگی دارد، تشخیص این مورد تنها با معاینه بالینی توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.

۳ – ورزش های مهیج و شدید

ورزش هایی مانند اسب سواری ، دوچرخه سواری و ورزش های رزمی به جهت احتمال ضربه شدید به محل واژن می تواند موجب آسیب زدن به پرده بکارت شود.

آیا پارگی پرده بکارت باعث خون ریزی می شود؟

برخی از زنان هنگامی که پرده بکارت خود را در اولین مقاربت جنسی از دست می دهند، خون ریزی دارند. همچنین ممکن است پرده بکارت بسیار ارتجاعی باشد و در آن زمان پاره نشود و همین طور برخی از پرده بکارت ها فاقد عروق خونی هستند و در این حالت در زمان پارگی آن ها، خون ریزی اتفاق نمی افتد.
پارگی پرده بکارت می تواند در طول فعالیت های فیزیکی غیر جنسی شدید و یا ورود و خروج تامپون رخ دهد، اما در همین زمان، مهم است توجه شود که بقایای پرده بکارت حتی در زنانی که زایمان طبیعی داشته اند گاهی اوقات قابل مشاهده است.

آیا به راحتی می توان گفت که پرده بکارت فردی سالم است یا خیر؟
اغلب تعیین وضعیت پرده بکارت از طریق یک معاینه فیزیکی ساده غیر ممکن است ، زیرا که غشای پرده بکارت معمولا دو تا سه سانتی متر در داخل حفره واژن و حتی به عمق پنج سانتی متر، واقع شده است.

انواع پرده بکارت + پارگی پرده بکارت و شکل بکارت آسیب دیده

تعیین پارگی پرده بکارت حلقوی قابل اتساع و غیر قابل اتساع چگونه است؟

پارگی پرده بکارت هیچ گونه قاعده و قانونی ندارد و ممکن است به هر شکل و اندازه و در هر جهتی از پرده بکارت ایجاد شود. در پرده بکارت نوع حلقوی غیر قابل اتساع معمولاً ۴ تا ۵ پارگی شعاعی شکل بوجود می‌آید و انواع هلالی دو پارگی در طرفین پیدا می‌کنند. پارگی‌ها معمولاً از کناره آزاد پرده بکارت شروع شده و تا جدار واژن کشیده می‌شوند. در مواردی که سن دختر کم بوده و دستگاه تناسلی زنانه رشد کافی نداشته باشد ممکن است پارگی در واژن و سایر نواحی تناسلی نیز ایجاد شود.
توجه : داشتن رابطه جنسی بدون پارگی پرده بکارت توسط پزشکان از روی سائیدگی لبه‌های سوراخ پرده بکارت قابل تشخیص است همچنین با توجه به این که در پرده‌های قابل اتساع به دنبال تماس جنسی پارگی حادث نمی‌شود لذا در معاینه افراد دارای این نوع پرده باید دقت کافی دربررسی مخاط واژن و وضعیت چین‌های آن انجام شود.

ساعت بندی در آسیب دیدگی پرده بکارت چیست؟

در علم پزشکی ورودی واژن را به یک دایره ساعت مانند تشبیه کرده و نواحی آسیب دیدگی را با مشخص کردن ساعت مورد نظر تعیین می‌کنند. بیشترین نواحی آسیب دیده (پارگی و ساییدگی) در پرده‌های حلقوی در ناحیه ساعت‌های ۶-۹ و ۳-۶ می‌باشد.
پرده‌ بکارت حلقوی در دو نوع قابل اتساع و غیر قابل اتساع است. معمولا پرده های غیرقابل اتساع یا غیر قابل باز شدن در حین اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره می‌شوند و مانند سایر انواع این نوع پرده‌ها هستند. اما نوع حلقوی قابل اتساع علی رغم دخول ممکن است پاره نشده و برای مردان این تصور را ایجاد کند که همسر آن‌ها باکره نیست.

راه‌های تشخیص پرده بکارت پاره چگونه است؟

حالت لب‌های اطراف واژن

در انواع پرده بکارت معمولاً پره‌های اطراف لب‌های واژن در دختران، نزدیک به هم و حالتی چسبیده دارند، به طوری که با نگاه اولیه به آن، به وضوح دیده نمی‌شود. در حالی که در زنان این پره‌ها به وضوح دیده می‌شوند. البته خیلی نمی‌توان به این علامت تکیه کرد، چرا که حالت این پره‌ها در برخی دخترها از بدو تولد، باز است. در مقابل، زنانی هستند که با وجود مقاربت و نزدیکی‌های مکرر، باز هم حالت این پره‌ها به شکل بسته است.

شکل ورودی واژن

اگر ورودی واژن، شکل v داشته باشد، می‌تواند علامت پارگی پرده با دخول آلت تناسلی مرد باشد، چرا که در اثر فشار وارده به دیواره، شکل آن از حالتی گرد به v تبدیل می شود. البته باز هم نمی‌توان این مورد را نشانه‌ی قطعی برای انجام نزدیکی قبلی دانست، حتی بدون انجام هیچگونه نزدیکی قبلی نیز با عوامل دیگری چون حرکات رقص (به خصوص رقص باله)، صخره نوردی، موتورسواری و دوچرخه سواری ممتد، اسب سواری، دخول دیگر اجسام خارجی و دیگر فشار های جسمانی و… می ‌تواند باعث ایجاد این حالت v شکل شوند. پارگی پرده، چه در حین دخول نزدیکی یا عوامل فوق، ممکن است با آسیب دیگر قسمت‌های فرج (اطراف واژن، مجاری ادرار، پوسته‌ی بین واژن و معقد) نیز همراه باشد.
شکل بکارت آسیب دیده
انواع پرده بکارت + پارگی پرده بکارت و شکل بکارت آسیب دیده

گردن رحم

دیواره‌ی گردن رحم از غشای برجسته‌ای مانند تشکیل شده است، که در اثر نزدیکی مداوم این برجستگی‌ها تحلیل و از بین می‌رود، به طوری که دخول به راحتی و با کمتر فشاری انجام می‌گیرد. این نشانه نیز باز هم صددرصد نمی‌تواند دلیل نزدیکی قبلی باشد. عواملی چون معاینات پزشکی، مصرف دارو، قاعدگی یا دخول هر جسم خارجی و یا مشابه نیز می‌تواند این حالت را ایجاد کند.

ترمیم و جراحی پرده بکارت

عمل جراحی ترمیمی پرده بکارت میتواند به چند دلیل باشد.یا بدلیل ترمیم پرده بکارت پاره شده ویا بدلیل از بین بردن بافت اضافی بکارت بدون سوراخ و مسدود ورودی واژن است.

جراحی هایمنوپلاستی (Hymenoplasty): اساسا هایمنوپلاستی یک جراحی زیبایی برای ترمیم پرده بکارت پاره شده است.برخی افراد این عمل را بدلایل شخصی و یا ازدواج مجدد و یا بعد از تجاوز جنسی انتخاب میکنند. در ترمیم پرده بکارت موقت یا alloplant با چیدمان بقایای کارنکولا و فیوز لبه های غشا با هم در مدت کمتر از ۱ماه از تاریخ ازدواج انجام میشود بطوریکه بخیه داخلی کاملا ناپدید میشود.

زنانی که در فرهنگ هایی هستند که نیازمند شواهد پارگی پرده بکارت به شکل خون ریزی می باشند، ممکن است بخواهند از طریق هایمنوپلاستی شانس خون ریزی در روز عروسی خود را به حداکثر برسانند. در طی عمل جراحی بازسازی پرده بکارت، جراح از بقایای پرده بکارت طبیعی فرد برای ایجاد یک پرده جدید استفاده خواهد کرد. در زمانی که چنین بقایایی وجود ندارد، از بافت واژن ممکن است استفاده شود. این عمل جراحی تهاجمی نیست و پرده ی بکارت واقعی آماده برای “استفاده” پس از حدود شش هفته ایجاد خواهد شد. این مهم است که دستورالعمل جراح خود را به دقت برای جلوگیری از پارگی پرده بکارت جدید دنبال کنید.

انواع پرده بکارت + پارگی پرده بکارت و شکل بکارت آسیب دیده

جراحی واژینوپلاستی (Vaginoplasty): دراین عمل یک برش در واژن زده میشود ودوطرف غشا بهم بخیه زده میشود که کانال واژن تنگ تر میشود .این عملیات ترمیم بین ۱تا۲ ساعت انجام میشود وبه مدت زمان بیشتری برای احیا نیاز دارد.

جراحی هایمنکتومی (Hymenectomy): هایمنکتومی برای باز کردن لبه های پرده بکارت بسته شده یا مسدود است که اجازه خروج خون قاعدگی وترشحات واژن را نمیدهد وبا یک برش صلیبی شکل اقدام به باز کردن پرده بکارت می کنند.

نکات مهم در مورد پارگی پرده بکارت:

۱- فشار آب باعث پاره شدن پرده بکارت نمی شود.

۲- – یبوست و زور زدن باعث پارگی پرده بکارت نمی شود.

۳ – خودارضایی بدون ورود شی خارجی به واژن (تحریک با مالش کلیتوریس) باعث از بین رفتن پرده بکارت نمی شود.

۴ – مالش پاها به یکدیگر، استفاده از بالش و پتو! فشار دادن آلت تناسلی به مبل و صندلی! باعث از بین رفتن بکارت نمی شود.

۵- – پرده بکارت در صورت ایجاد آسیب، خود به خود ترمیم نمی شود. ترمیم پرده بکارت از طریق جراحی غیر قانونی است و فرد انجام دهنده تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.

۶ – خونریزی به دلیل آسیب به پرده بکارت در زمان آسیب رخ می دهد، یعنی همانند سایر قسمتهای پوست و مخاط بدن که آسیب به آن وارد می شود و باعث پارگی مویرگها و جاری شدن خون می شود. (مثلا خونریزی ۲۴ ساعت بعد رخ نخواهد داد!)

۷ – تنها مرجعی که گواهی آن برای استناد در موارد قانونی معتبر است، سازمان پزشکی قانونی است، و می تواند هرگونه آسیب، خراش ، دستکاری و ترمیم از طریق جراحی را تشخیص دهد.

گردآوری: دانستنی های جنسی

منابع: izanan.com / mamateb.com / roham.ws

نوشته انواع پرده بکارت|پارگی پرده بکارت و شکل بکارت آسیب دیده + ترمیم بکارت اولین بار در ساپ ناز. پدیدار شد.

[ad_2]

قالب وردپرس

بازدیدها: 8533

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید