خبرهای ویژه

» علم و فناوری » اولین گوشی هوشمند ضد باکتری جهان ساخته شد 

تاریخ انتشار : 2020/11/21 - 15:33

 کد خبر: 120927
 3 بازدید

اولین گوشی هوشمند ضد باکتری جهان ساخته شد 

نخستین گوشی هوشمند ضدباکتری در جهان که از توسعه و گسترش میکروب جلوگیری می کند توسط شرکت” بولیت”( Bullitt) ساخته شده است.

گوشی هوشمند ضد باکتری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت
نخستین گوشی هوشمند ضدباکتری در جهان که از توسعه و گسترش میکروب جلوگیری می کند توسط شرکت” بولیت”( Bullitt) ساخته شده است.

به گزارش ایسنا،  این گوشی” کَت اس ۴۲”( Cat S۴۲) نام دارد. این دستگاه پیشرفته که مقاوم و به نوعی همه کاره است را در حال حاضر میتوان با قيمت ۲۲۹ پوند خریداری کرد ولی مدل های مجهز به فن آوری ضد میکروبی” بایومستر” تا اوایل سال ۲۰۲۱ در دسترس نخواهند بود.

شرکت” بولیت” امیدوار است بتواند تا سال آینده ویژگی ضد میکروبی را به سایر تلفن های شرکت” کاترپیلار”( Cat) از جمله ” کت اس ۵۲” ۳۸۰ پوندی و” کت اس ۶۲” ۵۹۹ پوندی نیز بیافزاید. قابل ذکر است گوشی کت مدل اس ۶۲ به دوربین تصویر برداری حرارتی مجهز است.

گوشی هوشمند ضد باکتری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت

این گوشی جدید به لطف یون های نقره تعبیه شده در مواد گوشی طی فرایند تولید، با گسترش باکتری مقابله می کند. گرچه این گوشی باکتری ها یا ویروس هایی از جمله کووید- ۱۹ را به طور فعال خنثی نمی کند اما گسترش و تکثیر عوامل بیماری زا را متوقف می کند.

با جلوگیری از تکثیر میکروب ها، تعداد آنها به صورت طبیعی کاهش می یابد. شرکت” بولیت” ادعا می کند ماده ضد میکروبی فعال” بایومستر” تعداد باکتری ها را در عرض ۱۵ دقیقه تا ۸۰ درصد و در عرض ۲۴ ساعت تا ۹۹.۹ درصد کاهش می دهد.

همچنین بخوانید  آینده کسب کارها در دست موتورهای جستجو

سازندگان این گوشی مقاوم می گویند این دستگاه کاملاً ضد آب است و باید به صورت مرتب آنرا با آب و صابون، ضد عفونی کننده ها و حتی مواد سفید کننده شست تا تمیز بماند.

” پیتر کانینگام”( Peter Cunningham) معاون رییس شرکت بولیت خاطرنشان کرد:این گوشی برای افردی که در مراکز بهداشتی درمانی کار می کنند و یا افرادی که که برای کار خود می بایست به چندین مکان مراجعه کنند یک دستگاه کاربردی به شمار می آید.

گوشی هوشمند ضد باکتری,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت

مقامات از زمان شیوع کروناویروس (Coronaviruses) تاکنون بارها بر شستن دستها تأکید فراوان کرده اند. حتی پروفسور” پیتر هال” از دانشگاه واترلو معتقد است که تلفن ها باید دو بار در روز تمیز شوند، یک بار در وعده ناهار و یک بار در عصر، تا از انتقال بیشتر کروناویروس جلوگیری شود.

پنبه الکلی بهترین گزینه برای از بین بردن ویروس است اما شرکت هایی همانند اپل استفاده استفاده از یک پارچه میکرو الیاف و آب صابون را برای تمیز کردن گوشی توصیه کرده اند. احتمال ابتلا به ویروس از روی صفحه تلفن وجود دارد اما احتمال انتقال آن از طریق تماس انسان با انسان بسیار بیشتر است.

گوشی کت اس ۴۲ مجهز به گوریلا گلس و استیل ضد زنگ است که این موضوع آن را در برابر گرد و غبار و نوسانات شدید دما نیز ایمن نگه می دارد.

همچنین بخوانید  کسب و کارهای پردرآمد خانگی در دوران کرونا

برچسب ها :
دسته بندی : علم و فناوری
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات