اگر از آمپول می‌ترسید، بخوانید!

01:3114۰

اینو ماس متخصص روان درمانگر در ارتباط با فوبیای برخی افراد از تزریق آمپول و خون توضیح می‌دهد، برخی افراد که از دیدن خون یا آسیب دیدگی می‌ترسند، به سرعت غش می‌کنند، اما افرادی که از ترسی خاص نسبت به تزریق رنج می‌برند، علائم خاصی مانند لرزش و افکار منفی از پیش به وجود آمده در آن‌ها بروز می‌یابد.

برای دانستن چگونگی غلبه بر این ترس‌ها، مهم است که ابتدا دلیل آن‌ها را درک کنیم.

افرادی که بیهوش می‌شوند غالباً قبل از اینکه تزریق در بدن آن‌ها صورت گیرد، افزایش فشار خون و ضربان قلب را تجربه می‌کنند و سپس ناگهان عضلات آن‌ها شل می‌شود و فشار خون به سرعت پایین می‌آید و این باعث می‌شود که خون کافی به مغز نرسد و فرد غش کند.

 موارد متعدد غش کردن منجر به ترس از احساس خجالت یا شرمندگی در افراد می‌شود و و توصیه می شود تا این افراد قبل از تزریق با پزشک در مورد این فوبیا صحبت کنند.

هرکسی که از تزریق امتناع می‌ورزد و صحبت کردن با پزشک نیز این ترس او را برطرف نکرده است، باید به روان درمانگر مراجعه کند. این یک مشکل جدی است، زیرا ترس از تزریق در صورتی که فرد به معاینات پیشگیرانه نرود یا اجازه ندهد نمونه خون او گرفته شود و حتی فرد از مراجعه به دندانپزشک خودداری کند، می‌تواند عواقب جدی داشته باشد.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=11101

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند