«بفتا ۲۰۲۱» نامزدهای اولیه خود را معرفی کرد

03:4714۰
بفتا ۲۰۲۱,نامزدهای اولیه بفتا ۲۰۲۱
«سن ماد»، «سرزمین آوارگان»، «آمونیت» از جمله فیلم‌هایی هستند که در فهرست اولیه جوایز بفتا ۲۰۲۱ جای گرفته‌اند.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا (بفتا)، فهرست اولیه نامزدهای سالانه خود را امروز پنج‌شنبه اعلام کرد.

انتخاب نامزدهای امسال با تغییراتی به مناسبت قرنطینه همراه شد و رای‌گیری در سه دور صورت می‌پذپرد. دور اول رای‌گیری از ۱۲ تا ۲۶ ژانویه انجام شد و نتیجه آن تهیه فهرست اولیه نامزدها بود.

دور دوم رای‌گیری از ۱۹ فوریه تا یکم مارس انجام می‌شود و نامزدهای مرحله دوم ۹ مراس معرفی می‌شوند. دور سوم نیز ۲۵ مارس شروع می‌شود و تا ۷ آوریل زمان رای‌گیری خواهد بود و در نهایت ۱۱ آوریل اسامی برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱ اعلام می‌شود.

در فهرست اولیه ۱۵ فیلم به عنوان فیلم برتر انتخاب شده‌اند که شامل «دور دیگر»، «۵ قطره خون «، «حفر»، «پدر»، «بلک باتم ما رینی»، «منک»، «موریتانیایی»، «اخبار جهان»، «سرزمین آوارگان»، «شبی در میامی…»، «زن جوان امیدبخش»، «روح»، «صدای فلز»، «دادگاه شیکاگو ۷» و «ببر سفید» است.

از میان این ۱۵ فیلم در دور دوم رای‌گیری ۵ فیلم به فهرست نهایی راه می‌یابند.

در میان فیلم‌هایی که نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم سینمای بریتانیا شده‌اند نیز «آمونیت»، «آرامش با اسب‌ها»، «اما»، «پدر»، «خودش»، «خانه او»، «رادیواکتیو»، «موریتانیایی»، «ربکا»، «راکس»، «سوپرنوا» و «سن ماد» از جمله فیلم‌های منتخب هستند.

نامزدهای بخش فیلم غیرانگلیسی زبان نیز شامل ۱۵ فیلم است که در دور دوم رای‌گیری ۵ فیلم از این میان انتخاب می‌شوند. فیلم‌های این بخش عبارتند از: «دور دیگر»، «باکورا»، «جمعی»، «رفقای عزیز!»، «دیگر اینجا نیستم»، «زندگی پیش روی»، «میناری»، «مامور نفوذی»، «دستور جدید»، «نقاش و دزد»، «کجا می‌روی آیدا؟»، «خرابکار سیستم»، «خائن» و «صیادان ترافل» جای دارند.

در بخش بهترین مستند نیز ۱۵ فیلم انتخاب شده که در دور دوم رای‌گیری از میان آنها ۵ فیلم انتخاب می‌شود. «ورزش A»، «شدن»، «جمعی»، «کمپ کریپ»، «دیوید آتنبورو: یک زندگی روی سیار ما»، «دیک جانسون مرده است»، «من گرتا هستم» و «صیادان ترافل» از جمله فیلم‌های این بخش هستند.

بفتا ۲۰۲۱,نامزدهای اولیه بفتا ۲۰۲۱

در بخش انیمیشن نیز ۶ فیلم جای گرفته‌اند که در دور دوم ۳ فیلم از این میان انتخاب می‌شوند. «کرودها: دور ه جدید»، «به پیش»، «بر فراز ماه»، «روح»، «گرگ روها» و «ویلوبی‌ها» را دربر می‌گیرد.

در میان کارگردان‌ها هم در دور اول ۲۰ کارگردان انتخاب شده‌اند که در دور دوم ۶ تن از آن میان انتخاب می‌شود. فیلم‌هایی که برای کارگردانی انتخاب شده‌اند عبارتند از: «دور دیگر»، «دستیار»، «دندان شیری»، «حفر»، «پدر»، «نسخه چهل ساله»، «منک»، «موریتانیایی»، «میناری»، «معلم اختاپوس من»، «سرزمین آوارگان»، «اخبار جهان»، «شبی در میامی…»، «زن جوان امیدبخش»، «کجا می‌روی آیدا؟»؛ «راکس»، «سن ماد»، «تنت»، «دادگاه شیکاگو ۷» و «ببر سفید».

«اما»، «بلک باتم ما رینی»، «سرزمین آوارگان»، «اخبار جهان»، «تکه‌هایی از یک زن» و «ببر سیفید» از جمله ۱۵ فیلمی هستند که در بخش فیلمنامه اقتباسی نامزد شده‌اند و در بخش فیلمنامه اوریجینال نیز در میان ۱۵ فیلم منتخب «آمونیت»، «دور دیگر»، «دستیار»، «۵ قطره خون»، «منک»، «میناری»، «روح» و «صدای فلز» و «دادگاه شیکاگو ۷» در فهرست جای گرفته‌اند.

ایمی آدامز، وایولا دیویس، ونسا کربی، سوفیا لورن، کری مولیگان، کیت وینسلت و زندایا از بازیگران زنی هستند که در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی نامزد شده‌اند و در بخش بازیگران مرد نقش اصلی نیز ریز احمد، چادویک بوزمن، رالف فاینس، تام هنکس، دلری لیندو، مدس میکلسن، طاهر رحیم، استیون یئون در میان نامزدها حضور دارند.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=10625

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند