خبرهای ویژه

» اخبار » تخفیف مالیاتی کارساز نیست؛ وزارت گردشگری بسته حمایتی تعریف کند

تاریخ انتشار : 2020/11/01 - 16:40

 کد خبر: 115058
 0 بازدید

تخفیف مالیاتی کارساز نیست؛ وزارت گردشگری بسته حمایتی تعریف کند

به گزارش بازار، محمدشریف ملک زاده، معاون اسبق رئیس جمهور در حوزه گردشگری گفت: یکی از موارد پیش بینی شده در چشم انداز ۱۴۰۴ ورود ۲۰میلیون گردشگر به داخل ایران بود که در حال حاضر با مشکل شیوع کرونا در جهان و ایران مواجه شدیم. وی جهش فوق العاده بیماری کووید ۱۹ را در ماه‌های نیمه […]

به گزارش بازار، محمدشریف ملک زاده، معاون اسبق رئیس جمهور در حوزه گردشگری گفت: یکی از موارد پیش بینی شده در چشم انداز ۱۴۰۴ ورود ۲۰میلیون گردشگر به داخل ایران بود که در حال حاضر با مشکل شیوع کرونا در جهان و ایران مواجه شدیم.

وی جهش فوق العاده بیماری کووید ۱۹ را در ماه‌های نیمه دوم امسال پیش بینی کرد و گفت: تا به الان ۳۴۵ جهش در ژن این ویروس ایجاد شده و بنده بارها پیشنهاد دادم که دولت ماسک و مواد ضدعفونی کننده رایگان در اختیار اقشار کارگری و کارمندان و کم درآمد قرار دهد.

معاون اسبق رئیس جمهور در حوزه گردشگری با اذعان به ناتوانی اقشار کارگری و کم درآمد در تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده گفت: اگر دولت ماسک را برای مردم اجباری کرده باید شرایط آن را هم فراهم کند و ماسک رایگان در اختیار مردم قرار دهد.

ملک زاده با اعلام اینکه صنعت گردشگری جهان سقوط کرده و سازمان جهانی گردشگری ملل متحده هم در طول این مدت نتوانسته دردی را از این صنعت دوا کند یادآور شد: بسیاری از کشورها بسته‌های حمایتی برای گردشگری خود در نظر گرفتند تا با این اقدام از بیکاری نیروی انسانی و تعطیلی گردشگری در کشورشان جلوگیری کنند.

همچنین بخوانید  بازیگر "جدایی نادر از سیمین" درگذشت

وی با انتقاد از اینکه وزارت گردشگری ایران هیچ بسته حمایتی را برای این ایام تعریف نکرده گفت: کاهش مالیات کار درستی نیست؛ وزارتخانه اول باید مشکل اشتغال را حل کند و تخفیفات مالیاتی را برای سال‌های آینده در نظر بگیرد ضمن اینکه بانک‌ها هم می‌توانند مدت زمان بازپرداخت تسهیلات گردشگری در این شرایط را بیشتر کنند و یا تخفیف دهند.

معاون اسبق رئیس جمهور در حوزه گردشگری همچنین از آئین نامه‌های متناقض دستگاه‌ها در حوزه گردشگری هم انتقاد و اظهارکرد: به عنوان مثال استان سیستان و بلوچستان جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیار ویژه‌ای دارد، اما متأسفانه هنوز دولت زیرساخت‌ها را فراهم نکرده و حتی به سرمایه گذاران بومی هم اجازه فعالیت نمی‌دهد.

ملک زاده با تأکید بر ضرورت اعتماد دولت به بخش خصوصی در حوزه گردشگری گفت: بخش خصوصی ما به بالندگی لازم رسیده و این مدیران سیاست گذار و تصمیم ساز هستند که هنوز به بالندگی کافی نرسیده‌اند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار , اخبار سیاسی
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات