جان باختن ۸۰ بیمار کووید۱۹ طی شبانه روز گذشته/ خطر خیز چهارم کرونا در کشور

02:0017۰

به گزارش ساپ ناز ، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین آمار مبتلایان به کرونا را تا ۱۷ بهمن ماه اعلام کرد.

لاری گفت: از دیروز تا امروز ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۶۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۷۵ نفر از آن‌ها بستری شدند.
وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۴۵۲ هزار و ۳۸۷ نفر رسید.

لاری گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۸ هزار و ۳۳۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۲۴۱ هزار و ۳۲۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

وی ادامه داد: ۳۸۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

لاری افزود: تا کنون ۹ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۶۲۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 
دکتر سیماسادات لاری ضمن هشدار نسبت به برگزاری دورهمی‌ها و تجمعات در دوران همه گیری کرونا، گفت: باتوجه به شرایط همه گیری، برگزاری میهمانی‌ها و دوره همی‌ها تبعات جبران ناپذیری خواهد داشت؛ بنابراین درخواست ما از مردم عزیز این است که صله رحم از طریق فضای مجازی را جایگزین دید و بازدید خانواده کنند.

وی گفت: نباید فراموش کنیم که در شرایط حساس کنونی که رعایت توصیه‌های بهداشتی وظیفه عقلی و انسانی هر یک از ما است، امیدواریم با تقویت همکاری شما مردم عزیز با همکاران نظام سلامت، مانع از بروز خیز چهارم بیماری در کشور شویم.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=10705

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند