جذب ۵۲ هزار نیرو در وزارت بهداشت/ افزایش ۱۳۰ درصدی حقوق کادر بهداشت و درمان در ۲ سال گذشته

02:008۰

سید کامل تقوی‌نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت در نشست خبری مجازی با اشاره به اقدامات این وزارتخانه در تأمین سلامت مردم، اظهار داشت: در سال ۹۲ تعداد ۲۰ هزار بیمار را می‌توانستیم اکسیژن رسانی کنیم، اما این رقم در آذر سال جاری به ۶۵ هزار بیمار افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده وزارت بهداشت در ترمیم حقوق کادر بهداشت و درمان، خاطرنشان کرد: مجموع حقوق همکاران بهداشت و درمان نسبت به سال ۹۷ بالغ بر ۱۳۰ درصد رشد پیدا کرده است؛ ضمن اینکه سعی کرده‌ایم حقوق نیرو‌های قراردادی، ضریب K، شرکتی‌ها و قراردادمعین را نیز افزایش دهیم؛ به طوری که میزان حقوق نیرو‌های غیر رسمی وزارت بهداشت اکنون ۷۰ تا ۸۰ درصد حقوق نیرو‌های رسمی است.

تقوی‌نژاد با اشاره به افزایش تعداد نیرو‌های وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: موفق شدیم طی سال‌های ۹۹ و ۹۸، ۵۲ هزار مجوز استخدامی دریافت کنیم؛ به طوری که اگر به وضعیت استخدام نیرو طی سال‌های ۹۶ تا ۹۲ نگاهی بیاندازیم، مشاهده می‌کنیم در طی این سالها، هر ساله ۷ هزار نیرو اضافه شده، اما در ۲ سال گذشته به طور متوسط سالی ۲۶ هزار نیرو جذب کرده‌ایم که از این تعداد ۲۰ هزار نیرو مشغول به کار شده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی در ۲۴ بهمن ماه جاری، ابزار داشت: در این آزمون ۲۱۹ هزار نفر با یکدیگر رقابت می‌کنند که در نهایت ۳۹ هزار نفر جذب می‌شوند؛ به طوری که از هر ۵ نفر یک نفر به شرط کسب حدنصاب لازم جذب خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت اضافه کرد: ۱۵ هزار نفر از افرادی که در آزمون پذیرفته می‌شوند مربوط به پرستاران است؛ به طوری که برای جذب در این گروه ۷۳ هزار داوطلب شرکت کرده‌اند.

تقوی نژاد بیان داشت: ۲ هزار پزشک متخصص، ۵ هزار و ۶۰۰ نیروی بخش بهداشت و ۵ هزار و ۲۰۰ نیروی بخش فوریت‌های پزشکی از جمله نیرو‌هایی هستند که از طریق آزمون آتی جذب وزارت بهداشت خواهند شد.

تقوی‌نژاد یادآور شد: در مجموع از مجموعه استخدام‌های سال گذشته و سال جاری ۲۱ هزار پرستار جذب وزارت بهداشت خواهند شد.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=11646

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند