خبرهای ویژه

» اخبار » جریمه سنگین ناقضان محدودیت‌های کرونایی در فرانسه

تاریخ انتشار : 2020/10/15 - 8:46

 کد خبر: 110869
 0 بازدید

جریمه سنگین ناقضان محدودیت‌های کرونایی در فرانسه

رئیس‌جمهور فرانسه گفت: کسانی که مقرارت منع رفت وآمد را در این کشور رعایت نکنند، ۱۳۵ یورو و در صورت تکرار ۱۵۰۰ یورو جریمه می‌شوند.

5f87d8ceeda55_2020-10-15_08-36
رئیس‌جمهور فرانسه گفت: کسانی که مقرارت منع رفت وآمد را در این کشور رعایت نکنند، ۱۳۵ یورو و در صورت تکرار ۱۵۰۰ یورو جریمه می‌شوند.

امانوئل مکرون در گفتگویی تلویزیونی در کاخ الیزه درباره وضعیت همه‌گیری کرونا در فرانسه ضمن اشاره به خستگی کادر درمانی این کشور و ضرورت اتخاذ محدودیت‌های بیشتر برای مهار همه‌گیری کرونا تاکید کرد: ما باید جلوی انتشار ویروس را بگیریم.

نخست برای محافظت از جان دیگران و به خصوص سالمندان و افراد آسیب‌پذیر و دوم به خاطر اینکه باید از نظام بهداشت و کادر درمانی‌مان محافظت کنیم. 

وی افزود: در مقابل این وضع، قرنطینه دوباره کشور اقدامی غیرمتناسب به نظر می‌رسد، اما اعمال مقرارت منع رفت و آمد مناسب است؛ بنابراین تصمیمی که اتخاذ کرده‌ایم، مقرارت منع رفت وآمد است. این مقرارت در منطقه ایل‌دوفرانس (با مرکزیت پاریس) و هشت کلان شهر دیگر اعمال خواهد شد. منع رفت و آمد از ساعت ۲۱ تا ساعت ۶ برقرار خواهد بود و از همین شنبه نیز آغاز می‌شود. این مقرارت برای چهار هفته ادامه خواهد داشت و برای تمدید آن تا اول دسامبر هم به پارلمان مراجعه خواهیم کرد.

رئیس‌جمهور فرانسه تصریح کرد برای اجرای این طرح کنترل‌هایی وجود خواهد داشت و از نیروی انتظامی‌مان که از ابتدا این کار انجام داده‌اند تشکر می‌کنم. جریمه‌هایی وجود خواهد داشت. این جریمه ۱۳۵ یورو خواهد بود و در صورت تکرار به ۱۵۰۰ یورو افزایش خواهد یافت.

همچنین بخوانید  چه زمانی می توان سهام عدالت را کامل فروخت؟

مکرون در ادامه خاطرنشان کرد: کار و فعالیت در کشور تعطیل نخواهد شد، زیرا اقتصاد و جامعه ما به آن نیاز دارد. فرزندان ما باید همچنان به مدرسه بروند. جای تبریک دارد که جزو نخستین کشور‌هایی بودیم که مدارس را بازگشایی کردیم و به معلمان به خاطر کار فوق‌العاده‌شان تبریک می‌گویم. باید به این روند ادامه دهیم. در همه بخش‌ها برای ارائه مراقبت‌های پزشکی، ارائه خدمات و چرخاندن چرخ صنعت کشور باید بتوانیم همچنان به کار و فعالیت ادامه دهیم.


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اخبار سیاسی
تبلیغات
ارسال دیدگاه