کد خبر:28463
پ

حسینی: بازی با الاهلی سخت‌تر از استقلال است!

[ad_1] خبر ورزشی: به گواه دوست و دشمن سیدجلال حسینی یک کاپیتان واقعی برای پرسپولیس است. یکی از لیدر‌هایی که […]

[ad_1]

خبر ورزشی: به گواه دوست و دشمن سیدجلال حسینی یک کاپیتان واقعی برای پرسپولیس است. یکی از لیدر‌هایی که برای هر تیمی لازم و ضروری به نظر می‌رسند؛ یکی مثل کاپیتان کارلس پویول! او در پرسپولیس فقط یک مدافع و حتی کاپیتان نیست؛ سیدجلال حسینی به قول خود برانکو، عصای دست سرمربی این تیم است.

دیروز و ساعاتی قبل از پرواز کاروان پرسپولیسی‌ها به امارات، دقایقی با کاپیتان صحبت کردیم. وقتی بحث به علی علیپور کشیده شد، سیدجلال خیلی پخته و باتجربه به حمایت از مهاجم اول پرسپولیس پرداخت که در هفته‌های گذشته ۲ ضربه پنالتی‌اش را از دست داده است. او مثل یک مربی باتجربه با ما حرف زد و… بهتر است خودتان مصاحبه ما با سیدجلال حسینی را بخوانید که خواندنی است.

سید! احتمالاً در راه فرودگاه هستی. درست است؟

بله، تا دقایقی دیگر به فرودگاه امام خمینی (ره) می‌رویم تا به امارات پرواز کنیم.

این بازی قرار است در امارات برگزار شود. بازی در امارات چه فرقی با عمان می‌کند؟

بازی در زمینی غیر از آزادی به هر حال به ضرر ماست. این قانون فوتبالی نیست و متأسفانه چند سالی است که گریبان ما و سایر نمایندگان باشگاهی فوتبال ایران را گرفته است. البته مشخص است که بازی در امارات به مراتب بهتر از عمان است.

همچنین بخوانید  شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس شد

چرا؟

به هرحال ایرانیان بیشتری در دبی، ابوظبی و امارات زندگی می‌کنند. در عمان واقعاً هوادار چندانی نداشتیم و نمایندگان عربستان انگار در خانه خودشان بازی می‌کنند. هر چند اماراتی‌ها با عربستانی‌ها هستند. چاره‌ای نیست باید با این شرایط بسوزیم و بسازیم.

یکی از دلایل موفقیت پرسپولیس در لیگ قهرمانان فصل گذشته آسیا عدم تقابل با تیم‌های عربستانی بود. قبول نداری؟

صد درصد قبول دارم. قدرت پرسپولیس در استادیوم آزادی چند برابر می‌شود. ما در فصل گذشته توانستیم تیم‌های قدرتمند الدحیل و السد قطر را به لطف تشویق و حمایت‌های طرفداران پرسپولیس پشت‌سر بگذاریم. متأسفانه این پتانسیل و ظرفیت در لیگ قهرمانان آسیا و تقابل با تیم‌های عربستانی از تیم‌های ما دریغ شده است. بگذریم!

گروه شما هم خیلی جالب است. این‌طور نیست؟

جالب و پیچیده! واقعاً عجیب است.

دقیقاً! السد با آن همه ستاره به الاهلی عربستان می‌بازد، پاختاکور همین الاهلی را می‌برد و شما هم برابر السد شکست می‌خورید و… خلاصه آن‌که یک‌جور‌هایی گروه مرگ نیست؟

بحث گروه مرگ و زندگی نیست. من می‌گویم گروه پیچیده‌ای است که شاید تا روز آخر هم تکلیف تیم‌های صعود‌کننده از گروه مشخص نباشد.

به نظر هم می‌رسد این بازی با الاهلی خیلی تعیین‌کننده باشد. اگر نبرید به مشکل برمی‌خورید!

همچنین بخوانید  جدید ترین گل عادل فردوسی پور این‌بار با سر

ما که برای برد به امارات می‌رویم، اما این‌طور هم نیست با نبردن نتوانیم صعود کنیم. در این گروه بازی‌های سختی در راه است که می‌تواند تعیین‌کننده باشد.

یک پرسش دارم. تو همیشه قبل از مسابقات بزرگ با احتیاط حرف می‌زنی. چرا؟

اصلاً این‌طور نیست. باید واقعیت‌ها را گفت. الاهلی و اساساً تیم‌های عربستانی بسیار قوی و خوب بازی می‌کنند. همیشه هم جلوی تیم‌های ایرانی انگیزه داشته و همه کاری انجام می‌دهند تا برنده شوند. نمی‌توان مقابل حریفان عربستانی خود را از پیش برنده دانست. البته همان‌طور که گفتم بچه‌های پرسپولیس هم انگیزه فراوانی برای این دیدار دارند و می‌خواهیم با دست پر به تهران برگردیم.

به هرحال قبول کن بعد از برد شهرآورد ۸۹ و پیروزی برابر پیکان، بازیکنان پرسپولیس از روحیه بالایی برخوردار شده و همه هم از تیم شما مقابل الاهلی عربستان انتظار برد دارند.

اتفاقاً من به شما می‌گویم که بازی‌ها برای ما سخت‌تر می‌شود. من بعد از شهرآورد هم به بازیکنان پرسپولیس گفتم مسابقه با پیکان سخت‌تر می‌شود و همین‌طور هم شد. حالا هم می‌گویم بازی با الاهلی عربستان خیلی سخت است، خیلی!

حسینی: بازی با الاهلی سخت‌تر از استقلال است!

حتی سخت‌تر از بازی با استقلال تهران؟

بله، بازی با الاهلی عربستان به مراتب سخت‌تر از بازی با استقلال است. البته همه نمایندگان باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان آسیا با مشکل فشردگی مسابقات مواجه هستند.

همچنین بخوانید  جدید ترین گل عادل فردوسی پور این‌بار با سر

قبول داری بیشتر از همه تیم‌ها شما پرسپولیسی‌ها از فشردگی مسابقات لیگ برتر گلایه می‌کنید. چرا؟

شما خودتان جدول مسابقات ما را ببینید تا متوجه شوید. ما در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا فشرده‌ترین مسابقات را برگزار کردیم و دیدید حسین ماهینی و محمد انصاری رباط صلیبی پاره کردند. محسن ربیع‌خواه و شایان مصلح مصدوم شدند و همین الان هم شجاع خلیل‌زاده با درد زانو و کمر مواجه است. ما پرسپولیسی‌ها اهل بهانه‌گیری بی‌خودی نیستیم؛ یاد گرفتیم تا جایی که امکان دارد تلاش کنیم و مأیوس نشویم. اگر هم انتقادی می‌کنیم به‌حق است. این همه مصدوم دادیم فقط و فقط به خاطر فشردگی مسابقات و…

حالا که اسم شجاع وسط آمد بالاخره او به بازی با الاهلی عربستان می‌رسد یا نه؟

امیدوارم برسد، اما واقعاً شجاع درد می‌کشد. من این مسائل را از نزدیک می‌بینم و لمس می‌کنم.

خودت هم با مشکلات و مصدومیت‌هایی روبه‌رو هستی. این‌طور نیست؟

من در مورد خودم حرف نمی‌زنم، اما اغلب بازیکنان پرسپولیس با مصدومیت‌هایی مواجه هستند ولی با غیرت و تعصب بازی می‌کنند تا تیم ضرر نکند.

شجاع خلیل‌زاده در مصاحبه‌ای مدعی شد که به کمک تو عمر السومه، مهاجم سرشناس و گلزن الاهلی را مهار می‌کنید. آیا تا به حال روبه‌روی او بازی کرده‌اید؟

همچنین بخوانید  شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس شد

در تیم ملی دو بار در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با سوریه بازی کردیم که در مالزی من بودم و عمر السومه نبود. در تهران هم عمر السومه بازی کرد و من نبودم. در پرسپولیس هم نتوانستم به دلیل مصدومیت برابر او و تیمش الهلال بازی کنم ولی می‌دانم این مهاجم سوری خطرناک‌ترین بازیکن الاهلی عربستان است.

حسینی: بازی با الاهلی سخت‌تر از استقلال است!

یک سؤال خاص داریم و امیدوارم جواب بدهی.

(به شوخی) این‌هایی که پرسیدی خاص نبود؟!

نه، بحث ضربات پنالتی است. سید، چرا پشت ضربه پنالتی‌های پرسپولیس نمی‌ایستی؟

چون پرسپولیس پنالتی‌زن دارد!

ولی علی علیپور در هفته‌های گذشته دو مرتبه ضربات پنالتی خود را خراب کرد.

بار‌ها هم ضربات پنالتی خود در حساس‌ترین بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر را تبدیل به گل کرده است.

به هر حال ممکن است در بازی با الاهلی باز هم پنالتی نصیب پرسپولیس شود. آیا قرار است باز هم علی علیپور پشت توپ بایستد؟

اینکه چه کسی پشت ضربه پنالتی پرسپولیس بایستد را آقای برانکو تشخیص می‌دهد، اما علی هم می‌تواند یکی ازگزینه‌ها باشد. او مهاجم زحمتکش و گل‌زنی است که از اعتماد به نفس خوبی هم برخوردار است.

حالا با تمام این تفاسیر نتیجه بازی پرسپولیس و الاهلی عربستان در امارات را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟

همچنین بخوانید  شکوری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس شد

واقعاً سخت است. اصلاً نمی‌توان این دیدار را پیش‌بینی کرد، اما اگر همه بچه‌های پرسپولیس با تمرکز کامل بازی کنند و خودمان مرتکب اشتباهی نشویم می‌توانیم با دست پر از امارات برگردیم.

[ad_2]

قالب وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید