خیار ارزان شد/ پرتقال کمیاب شد

خیار ارزان شد/ پرتقال کمیاب شد

03:2334۰

خیار ارزان شد/ پرتقال کمیاب شد

خیار گلخانه‌ای ورامین، سمنانی و گرمساری ۱۷ هزار تومان بود حالا با افت چهار هزار تومان به ۱۳ هزار تومان رسیده است.

به گزارش تجارت نیوز، سه روز گذشته با افزایش قیمت خیار اتحادیه بارفروشان اعلام‌کرد که با ورود محموله های جدید، هفته آینده خیار ارزان می شود و حالا خیار کیلویی ۳ تا ۴ هزار تومان ارزان شده است.

ولی در حالیکه خیار و موز کاهش قیمت را تجربه کرده اند فروشندگان میوه، می گویند این بار پرتقال در بازار اصلی میوه و تره بار کم تر شده است و دلالان این بار برای پرتقال نقشه تازه کشیدند!

خیار کیلویی چند؟

قیمت خیار چقدر کاهش داشت؟ مصطفی دارایی نژاد به تجارت نیوز پاسخ داد:خیار گلخانه ای ورامین، سمنانی و گرمساری ۱۷ هزار تومان بود حالا با افت چهار هزار تومان به ۱۳ هزار تومان رسیده است.

خیارهای جیرفتی که در میادین اصلی میوه ۱۴ هزار تومان فروخته می شد حالا با قیمت ۹ و ۱۰ هزار تومان رسیده است.

رییس اتحادیه بارفروشان به مردم وعده داد که خیار مجدد ارزان می شود. به گفته او، چنانچه صادرات خیار توقف ۱۰ روزه داشته باشد، قیمت خیار به نرخ شش هزار تومان هم میرسد چرا‌که با توقف صادرات، عرضه خیار به بازار بیشتر و قیمت ها شکسته می شود.

موز هم ارزان شد

امروز علاوه بر خیار، موز هم بین پنج تا هشت هزار تومان ارزان شد. به گفته دارایی نژاد، هفته گذشته موز اکوادوری کیلویی ۵۵ هزار تومان فروخته می شد اما حالا با واردات این میوه قیمت آن به کیلویی ۴۵ هزار تومان رسیده است. موز هندی هم با افت هشت هزار تومانی به کیلویی ۳۷ هزار تومان رسید.

عرضه پرتقال به تهران کم شد

حالا ولی فروشندگان میوه و تره بار از کمیاب شدن پرتقال در بازار خبر می دهند. با نوسان قیمت میوه فروشندگان معتقدند که امکان دارد شب عید در برخی اقلام همچون پرتقال، موز و خیار با بحران جدی رو به رو شویم، چرا که در شمال کشور دلالان پرتقال های شب عید را احتکار کردند و به تهران باری ارسال نمی کنند.

آیا واقعا شب عید با کمبود میوه رو به رو می شویم؟ رئیس اتحادیه بارفروشان به احتکار کنندگان پرتقال گفت: در چند وقت اخیر هر کیلو پرتقال دو هزار تومان گران و با قیمت ۱۴ هزار تومان فروخته شد. علت این است که بار پرتقال شمال کشور در دست دلالان است و آنها با بالا بردن قیمت ها تصمیم دارند بحران تازه ای را در بازار میوه ایجاد کنند.

او البته گفت: انبار پرتقال در شمال کشور شناسایی شده است. چنانچه دلالان عرضه پرتقال به تهران را کم کنند مجبور می شویم با تیم تعزیرات دلال ها را به دستگاه های مسوول معرفی کنیم.

منبع : www.sarpoosh.com
لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=12781

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند