رئیسی: با جلوگیری از موج چهارم کرونا می‌خواهیم شب عید آرامی داشته باشیم+فیلم

02:4512۰

به گزارش ساپ ناز ، دکتر علیرضا رئیسی با بیان اینکه امروز پنجاه و ششمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهور و همه اعضا برگزار و بحث‌های مختلفی مطرح شد، اظهارداشت: وضعیت کرونایی جهان و ویروس جهش یافته در انگلیس، اروپا، آفریقای جنوبی و ژاپن از موضوعات مطرح در جلسه امروز بود.

وی با تاکید بر رصد با دقت وضعیت، گفت: الآن انگلیس، آمریکا، آلمان و به طور کلی اروپا و آمریکا در وضعیتی هستند که در مقابل ویروس جهش یافته به زانو درآمده اند و بحث جدی است و اکثر بیمارستان هایشان پرشده است.

کد ویدیو

معاون امور بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: خیلی از این کشور‌ها که ویروس کرونا در حال تاخت و تاز است، واکسیناسیون را آغاز کرده اند و فقط در انگلیس ۱۰ میلیون نفر واکسن زده اند و این نشاندهنده آن است که اگر حتی واکسیناسیون هم شروع شود برای مهار کرونا حتما نیاز به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است.

وی اظهارداشت: در سطح کشوری مانند ژاپن که عملکرد موفقی هم داشته است به علت جهش ویروس اعلام کردند که بیش از ۷۰ درصد تخت‌های بیمارستانی پرشده است و این نشاندهنده آن است که باید در خصوص رعایت شیوه نامه‌ها هشدار داده و به دقت نظارت شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: هدف این است که تا ایجاد یک ایمنی مناسب از طریق واکسیناسیون و در شرایطی که برخلاف سایر کشور‌ها که مشکلات زیادی دارند، کشورمان وضعیت خوبی دارد ما بتوانیم این وضعیت را ادامه دهیم و حفظ کنیم و از شیوع و بروز بیماری در خیز چهارم جلوگیری کنیم. هدفمان آن است که شب عید آرام داشته باشیم.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=11097

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند