روستای جنت رودبار کجاست؟+عکس

روستای جنت رودبار کجاست؟+عکس

04:4310۰

روستای جنت رودبار کجاست؟+عکس

مسیر مسافرت به ابتدای جاده جنت رودبار از طریق رامسر یا روستای هریس در میانه جاده رامسر به تنکابن در استان مازندران است. در شهرستان رامسر، دهستان سر سبز و زیبای جنت رودبار که در مسیر جنگل انبوه و پر از درخت دالیخانی قرار دارد دارای روستا‌های متعدد و زیبایی است که هر کدام برای خود جاذبه‌های گردشگری زیبایی دارد. مرکز دهستان جنت رودبار که همان روستای جنت رودبار است و از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری رامسر محسوب می‌شود در میانه دو کوه و در دشتی کنار یک رودخانه قرار داشته که آب این رود از چشمه‌های کوه لپاسر و گیاش سرچشمه می‌گیرد و با به هم پیوستن چند رود دیگر به رودخانه چالکرود و در آخر به دریای مازندارن سرازیر می‌شود. این منطقه دارای آبشار‌های بسیار زیبایی می‌باشد که می‌توان آبشار سیاسرت، آبشار ریش بزار، آبشار هیسیان، آبشار خشکا، آبشار چاردر، آبشار آزارک و آبشار حسینیه از این نمونه‌ها بر شمرد.
 
همچنین در این منطقه رودخانه ایی زیبا به نام چالکرود با طول ۴۰ کیلومتر وجود دارد که از دامنه شرقی کوه سماسوس سرچشمه می‌گیرد و پس از گذر از کوه‌ها، جنگل‌ها و دره‌ها و پس از مخلوط شدن با رودخانه‌های لاک تراشان، ارمو و جالیسان به دریای خزر ختم می‌شود.
 
از ییلاق‌های شگفت انگیز و فوق العاده جذاب این منطقه می‌توان به اکراسر، نمکدره، چاک، ایزکی، چرته و جیرود اشاره کرد که از مناطق بسیار زیبا و بکر با آب و هوای دلنشین هستند که رامسر را به بهشت گمشده ملقب کرده اند. این مناطق در فصل‌های بهار و تابستان میزبان تعداد کثیری از علاقه‌مندان و گردشگران از داخل و خارج کشور می‌باشد.
 
۲۵۰ هکتار از اراضی شهرستان رامسر به عنوان عروس شهر‌های ایران زمین به کشت گل گاو زبان اختصاص دارد که نوع مرغوب و بیشتر آن در روستای جنت رودبار تولید می‌شود هر زمان مهمان روستای جنت رودبار در حوالی شهر رامسر بودید حتماً سری هم به مزارع چشمنواز و خوشعطر گل گاوزبان بزنید. همچنین شاید جالب باشد بدانید که در هر سال در این روستای دلبرانه جشنوار‌های مخصوص به گل گاوزبان برگزار میشود. زمان برگزاری این جشنواره مصادف است با زمان برداشت محصول در هر سال در اردیبهشت ماه، زمانی که محصول سال برداشت میشود این جشنواره بینظیر برگزار میشود.
 
از زیبایی‌های نادر جنت رودبار روز‌های مه آلودش است که با زمین گیر شدن مه به وجود میاد اگر در چنین روز‌هایی در این منطقه باشید شاهد صحنه‌هایی شگفت انگیز ار طبیعت خواهید بود. جنت رودبار رامسر از آب و هوایی کوهستانی برخوردار است. همان طور که از آب و هوای کوهستانی انتظار میرود، آب و هوا در این منطقه سرد است بارش برف و باران بیش از سایر مناطق به چشم میخورد. البته این سرما و سردی کوهستانی در فصل سرد زمستان به اوج خود میرسد و در عوض در طول فصل گرم تابستان سبب میشود این منطقه از هوایی دلپذیر و لذتبخش برخوردار باشد و نسیمی خوش به استقبال مهمانان روستا بشتابد.
روستای جنت رودبار کجاست؟+عکس

 

 

اگر در فصل تابستان به این روستای دلبرانه سفر کنید روز‌هایی گرم و آفتابی را تجربه خواهید کرد و به محض تاریکشدن هوا و غروب خورشید دمای هوا به صورت محسوسی پایین خواهد آمد؛ بنابراین هر زمان مهمان روستای جنت رودبار بودید حتماً همراه خود لباس گرم و سرد مناسب داشته باشید. جنگل دالخانی، روستای ییلاقی گرسماسر، نمک دره و جنت رودبار از بهترین جاذبه‌های دیدنی اینجاست. فاصله زمانی رامسر تا روستای جنت رودبار با ماشین سواری بیش از ۵.۱ ساعت است. برای این مسیر تقریبا ۵۵ کیلومتر را باید طی کنید. ییلاق‌های جنت رودبار مانند اکراسر، چاک، چرته، نمکدره، ایزکی و جیررود مناطقی بسیار زیبا بوده و آب و هوای دلنشینی دارند. از دیگر آبشار‌های نام برده شده از منطقه جنت رودبار همچنین می‌توان به آبشار آزارک، آبشار حسینیه، آبشار چاردر، آبشار خشکا، آبشار ریش بزار و آبشار هیسیان اشاره کرد. آب و هوای جنت رودبار خنک و منطقه در زمستان برفگیر است. هوای جنت رودبار در تابستان عالی و در فصول معتدل شامل بهار و اوایل پاییز خوب است. حتی زمستان با وجود سرمایش، فصل مناظر برفی و سپید است، اما منطقه صعب العبور می‌شود و برای سفر مناسب نیست.
روستای جنت رودبار کجاست؟+عکس

 

 

منبع : www.parsine.com
لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=12960

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند