روش آماده کردن املت مرغ و قارچ با پنیر

04:003۰

در مطلب زیر روش آماده کردن املت مرغ و قارچ با پنیر را برای شما تدارک دیده ایم.

روش آماده کردن املت مرغ و قارچ

مواد لازم برای املت مرغ و قارچ با پنیر

سینه مرغ خرد شده: ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی

قارچ: ۵ عدد

تخم مرغ: ۴ عدد

سیر: ۴ حبه

فلفل چیلی: ۳ عدد

فلفل دلمه خرد شده: ۱/۳ لیوان دسته دار فرانسوی

گوجه‌فرنگی خرد شده: ۱ عدد

شیر: ۴ قاشق غذاخوری

پنیر موزارلا: ۳ قاشق غذاخوری

روغن مایع: ۴ قاشق غذاخوری

فلفل سیاه: ۱ قاشق چای‌خوری

نمک: به دلخواه

روش آماده کردن

 

۲ روش آماده کردن املت مرغ و قارچ با پنیر + املت مرغ و سبزیجات

روغن را در تابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود. قارچ را در روغن بریزید و برای ۵ دقیقه تفت دهید تا کمی رنگ بگیرد. سیر خرد شده را اضافه کنید. پس از سبک‌شد سیرها، مرغ خرد شده، نمک و فلفل را اضافه کنید. برای ۴ تا ۵ دقیقه بپزید و بعد در بشقابی کشیده و کنار بگذارید.

تخم مرغ‌ها را در کاسه بزرگی بشکنید و به همراه نمک و فلفل، با همزن بزنید تا کرمی شود. ۲ قاشق غذاخوری از گوجه فرنگی سرخ شده و سبزیجات خرد شده کنار بگذارید و بقیه مواد را با تخم مرغ‌ها ترکیب کنید. شیر را نیز در کاسه بریزید و خوب هم بزنید.

برای پخت املت از تابه قبلی استفاده کنید تا عطر و طعم سیر به املت منتقل شود. تابه را روی حرارت کم قرار دهید و ترکیب تخم مرغ را در تابه بریزید. در تابه را ببندید و ۵ دقیقه به آن زمان دهید. سپس در تابه را بردارید، سبزیجات و گوجه فرنگی باقی‌مانده را روی نیمی از املت بریزید. مخلوط مرغ و قارچ و پنیر رنده شده را نیز در ادامه روی آن‌ها پخش کنید. سمت دیگر املت را روی مخلفات برگردانید.

در تابه را ببندید تا املت ۱ تا ۲ دقیقه دیگر بپزد، سپس آن را به آرامی برگردانید تا سمت دیگر آن نیز طلایی شود. املت مرغ و قارچ شما آماده است. برای داشتن املت مرغ و قارچ بدون پنیر کافی است پنیر موزارلا را از این دستور حذف کنید.

۲ روش آماده کردن املت مرغ و قارچ با پنیر + املت مرغ و سبزیجات

 املت مرغ و سبزیجات

مواد لازم برای املت مرغ و سبزیجات

تخم مرغ: ۳ عدد

سینه مرغ: ۱ عدد

هویج: ۲ عدد

کدو سبز: ۱/۲ عدد

پیاز: ۱/۲ عدد

پیازچه: ۲ عدد

گوجه فرنگی: ۱ عدد

کره: ۴ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل: به دلخواه

۲ روش آماده کردن املت مرغ و قارچ با پنیر + املت مرغ و سبزیجات

روش آماده کردن

سینه مرغ را به نوار‌های نازک برش بزنید و در ۲ قاشق غذاخوری کره تفت بدهید و نمک و فلفل بزنید. پس از ۵ دقیقه آن مرغ‌ها را در بشقابی کشیده و کنار بگذارید. سبزیجات را مکعبی خرد کنید و در ۲ قاشق کره باقی‌مانده برای ۲ دقیقه تفت بدهید. سپس در تابه را ببندید تا سبزیجات برای ۴ دقیقه دیگر بپزند. سبزیجات را نیز کنار بگذارید.

تخم مرغ‌ها را به همراه نمک و فلفل بزنید تا رنگ آن‌ها روشن شود. سپس در تابه بریزید و در آن را ببندید تا روی آن‌ها ببندد. پس از ۲ دقیقه در تابه را بردارید و مرغ و سبزیجات را روی نیمی از املت پخش کنید. نیم دیگر املت را روی آن‌ها برگردانید و با کفگیر کمی فشار دهید تا لبه‌های املت به هم بچسبند. پس از یک دقیقه املت را برگردانید تا هر دو روی آن طلایی شوند.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=11151

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند