روش آماده کردن خوراک نودل سرخ شده با مرغ و سبزیجات

02:0910۰

در این مطلب روش آماده کردن خوراک چینی نودل سرخ شده با مرغ و سبزیجات را آموزش می‌دهیم.

مواد لازم

نودل مرغ: ۲ بسته
سینه مرغ: ۲۰۰ گرم
هویج: ۳ عدد
فلفل دلمه‌ای: ۱ عدد
سیر: ۵ حبه
پیاز: ۲ عدد
زنجبیل: ۱ قاشق چای‌خوری
سس سویا: ۳ قاشق چای‌خوری
نمک و فلفل: به میزان لازم
روغن یا کره: به میزان لازم

مراحل تهیه

 

روش آماده کردن خوراک نودل سرخ شده با مرغ و سبزیجات؛ خوشمزه و پرطرفدار

در مرحله اول، سینه مرغ را به صورت تکه‌های کوچک خرد کنید. پس از آن کمی نمک و فلفل و ادویه‌هایی را که می‌پسندید، به سینه مرغ خرد شده اضافه کنید. آن را در یخچال قرار دهید تا ادویه‌ها به خورد تکه‌های مرغ بروند.

در مرحله دوم از روش آماده کردن این خوراک، پس از دو ساعت سینه مرغ را در داخل ماهیتابه ریخته و سرخ کنید. پیاز‌ها را خرد کرده و در ماهیتابه‌ای دیگر مقداری روغن بریزید. پیاز‌ها را در داخل ماهیتابه نسبتا سرخ کنید. سیر را رنده کنید و به همراه زنجبیل به پیاز‌های نسبتا سرخ شده اضافه کنید. یک دقیقه مواد را در داخل ماهیتابه تفت دهید.

در مرحله سوم، سراغ هویج و فلفل دلمه‌ای بروید. هویج‌ها را رنده کنید و فلفل دلمه‌ای را نسبتاً ریز خرد کنید. آن‌ها را در داخل تابه ریخته و کمی در روغن تفت دهید. نمک و فلفل به محتوای ماهیتابه اضافه کنید. پس از آن تکه‌های مرغ را به سبزیجات اضافه کنید و کمی سس سویا به مخلوط مرغ و هویج رنده شده و فلفل دلمه‌ای بیفزاید.

در این مرحله، سراغ بسته‌های نودل بروید. نودل‌ها را در مقداری آب جوش قرار داده و صبر کنید تا ۲ دقیقه در آب جوش بپزند. نودل‌های پخته شده را آبکش کنید. سپس از پودر نودل که در داخل بسته است، استفاده کنید. آن را روی نودل‌های آبکش شده بریزید.

روش آماده کردن خوراک نودل سرخ شده با مرغ و سبزیجات؛ خوشمزه و پرطرفدار

در مرحله پنجم نودل‌ها را که آبکش کرده‌اید، در داخل ماهیتابه محتوی پیاز و سیر و زنجبیل بریزید. نودل‌ها را کمی سرخ کنید. سپس مخلوط ماهیتابه محتوی مرغ و هویج و فلفل دلمه را به نودل اضافه کنید. محتویات ماهیتابه را چند دقیقه روی شعله متوسط گاز تفت دهید. نودل سرخ شده با مرغ و سبزیجات آماده سرو است. رنگ خوراک نودل سرخ شده کمی تیره و قهوه‌ای می‌شود. این رنگ به خاطر سس سویایی است که در روش آماده کردن آن استفاده شده است. شما می‌توانید این غذای ساده را در کمتر از یک ساعت تهیه کرده و میل نمایید. به جای گوشت مرغ می‌توانید از گوشت قرمز برای دستور پخت خوراک نودل سرخ شده با سبزیجات استفاده کنید.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=10301

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند