روش آماده کردن کوفته تره فرنگی با گوشت چرخ کرده

03:0019۰

در مطلب زیر روش آماده کردن کوفته تره فرنگی ترکی با گوشت چرخ کرده، یک غذای خاص و متفاوت را برای شما عزیزان تدارک دیده ایم.

مواد لازم

تره فرنگی: ۲۰۰ گرم

گوشت چرخ‌کرده: ۱۵۰ گرم

تخم مرغ: ۲ عدد

سیب زمینی: ۱ عدد (متوسط)

نمک: ۱ قاشق مرباخوری

فلفل سیاه: ۱ قاشق چای‌خوری

آرد (سوخاری): ۱/۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی

زرده تخم‌مرغ: ۲ عدد

روش آماده کردن کوفته گوشت و تره فرنگی ترکی

 

روش آماده کردن کوفته تره فرنگی ترکیه‌ای با گوشت چرخ کرده

تره فرنگی‌ها را خوب بشویید و به اندازه دلخواه خرد کنید. یک تابه را روی حرارت قرار دهید و در آن مقداری روغن بریزید. تره فرنگی‌ها را در آن بریزید و تفت دهید. یک لیوان آب به آن اضافه کنید و بعد از اینکه جوش آمد، در ظرف را بگذارید و اجازه دهید تره فرنگی‌ها کاملا بپزند. حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه برای پخت تره‌فرنگی‌ها کافی‌ست. تره فرنگی‌ها را آبکش کنید و آب آن‌ها را کاملا با دست بگیرید.

آب گوشت را بگیرید و با تره فرنگی‌های آبپز شده، مخلوط کنید. نمک، فلفل، تخم مرغ و سیب زمینی را اضافه کنید. همه مواد را با هم ورز دهید تا یک مخلوط یکدست و منسجم داشته باشید. مواد را برای حداقل ۳۰ دقیقه در یخچال استراحت دهید.

بعد از خارج کردن مواد از یخچال، در دست آن‌ها را به شکل توپ شکل دهید. در یک کاسه زرده تخم مرغ را به هم بزنید و کوفته تره فرنگی ترکی را در آن و سپس در آرد سوخاری بغلتانید.

در یک تابه روغن بریزید و وقتی به حد کافی گرم شد، کوفته‌ها را در آن سرخ کنید. بعد از سرخ شدن، کوفته تره فرنگی ترکی را روی دستمال حوله‌ای قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود.

کوفته‌ها را در ظرف مناسب به همراه ماست چکیده و سبزی خوردن با نان یا برنج سرو کنید.

فوت و فن‌های روش آماده کردن کوفته تره فرنگی ترکی

*وجود آب در تره‌فرنگی‌ها باعث می‌شود کوفته‌ها انسجام خودشان را از دست بدهند.

*سیب زمینی‌هایی را که در دستور پخت کوفته تره فرنگی استفاده می‌کنید، هم می‌توانید آبپز کنید و هم اینکه آن را به صورت خام، رنده کنید و به مواد اضافه کنید. اگر از سیب‌زمینی خام و رنده شده استفاده می‌کنید حتما در هنگام اضافه کردن، آب آن را با دست بگیرید.

*می‌توانید سیب زمینی را از مواد لازم حذف کنید و آن را با مغز نان باگت جایگزین کنید.

*در صورتی‌که میزان تره فرنگی بیشتر از گوشت باشد، طعم کوفته‌ها بهتر و دلچسب‌تر خواهد شد. هر چند نباید سلیقه و طبع خودتان را نادیده بگیرید.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=11710

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند