روش های درمان دیر انزالی زنان

روش های درمان دیر انزالی زنان

08:4516۰

روش های درمان دیر انزالی زنان

به گزارش سایت خبری ساپ ناز ، معمای سربسته در مورد مسائل جنسی خانم ها ارگاسم و ارضا شدن آنان است یک واکنش جنسی طبیعی و لذت بخش که تجربه نکردن آن در حین عمل جنسی می تواند باعث بروز مشکلات فراوانی در زندگی زناشویی گردد. یکی از دلایلی که از ارضاء شدن به عنوان معمای سربسته یاد می شود پیچیده بودن ارگاسم زنان در قیاس با آقایان است.

ارگاسم در زنـان یـک واکنش طبیعی جنسی است که تا کنون به صورت معمایی سربسته باقی مانده است. به اوج نرسیدن در حین عمل جنسی می تواند سر منشا مشکلات فراوانی باشد.
بسیاری از زوجهای جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران ، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گرد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و…. قابل مشاهده می باشد .

درمان دیر انزالی در بانوان چگونه است ؟

درمان ارگاسم تاخیری بستگی به علت مشکل دارد . اگر دیر انزالی در بانوان را تجربه می کنید و فکر نمی کنید که به استرس یا داروهای دارای عوارض جانبی شناخته شده جنسی مربوط باشد ، باید حتماً به پزشک مراجعه کنید تا با رد دلایل جسمی شروع کند . اگر مشخص شود که علت آن مربوط به وضعیت پزشکی یا دارویی است که شما در حال مصرف آن هستید ، گزینه های مختلفی از جمله یافتن داروهای جایگزین و جایگزینی هورمون وجود دارد .

درمان دیر ارضایی در بانوان به علت بیماری بستگی دارد . ممکن است لازم باشد :

  • هرگونه بیماری اساسی پزشکی را درمان کنید .
  • داروهای ضد افسردگی را در صورت استفاده ، تغییر دهید .
  • برای درمان دیر انزالی در بانوان ممکن است از درمان روانشناختی استفاده کنید .
  • تحریک کلیتوریال را در حین خود ارضایی و مقاربت جنسی افزایش دهید .

زوج درمانی :

مشاوره زوجین یکی دیگر از گزینه های درمانی محبوب برای درمان دیر انزالی در بانوان است . یک مشاور به شما و شریک زندگی تان کمک می کند تا هرگونه اختلاف نظر یا درگیری که ممکن است رابطه جنسی شما را تحت تاثیر قرار دهد ، حل کنید . این می تواند مسائلی را که هم در رابطه و هم در اتاق خواب اتفاق می افتد حل کند . درمان فردی و زوجین ، احتمالاً با داشتن یک متخصص رابطه جنسی ، می تواند یک روش بسیار مؤثر در درمان ارگاسم تأخیر باشد که در اثر عوامل روانی یا روابط ایجاد شود .

روان درمانگران در همکاری با زوجین مهارت دارند و راهی برای تأمین نیازهای جنسی خود در هر دو شریک پیدا می کنند و درمان می تواند شامل صحبت کردن در مورد ارزش های جنسی و رابطه شما و تمرین های اختصاصی در خانه باشد که مربوط به نحوه رابطه جنسی شما است .

هورمون درمانی :

در بعضی موارد ممکن است از هورمون درمانی استروژن برای درمان دیر انزالی در بانوان استفاده شود . استروژن برای افزایش حساسیت به افزایش میل جنسی یا میزان گردش خون به دستگاه تناسلی کمک می کند . درمان با هورمون استروژن ممکن است شامل قرص، یا استفاده از ژل در دستگاه تناسلی باشد . تستوسترون درمانی گزینه دیگری برای درمان دیر ارضایی در بانوان است . با این حال ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) آن را برای درمان اختلال عملکرد ارگاسمی در زنان تصویب نکرده است .

درمان های بدون نسخه :

برخی از محصولات بدون نسخه (OTC) و مکمل های غذایی نیز ممکن است به زنان مبتلا به اختلال عملکرد ارگاسمی کمک کنند . روغن های برانگیخته کننده مانند زسترا ، کلیتوریس را گرم می کنند و تحریک را افزایش می دهند . این روغن ها ممکن است برای استفاده در هنگام مقاربت و خود ارضایی مفید باشد .

حتما قبل از استفاده از محصولات یا داروهای OTC با پزشک خود صحبت کنید . آن ها ممکن است یک واکنش آلرژیک ایجاد کنند یا با داروهای دیگری که مصرف می کنید تداخل پیدا کنند .

در اینجا چند نکته برای مقابله با انزال با تأخیر آورده شده است :

– نگرش سالم به رابطه جنسی و دستگاه تناسلی شخص به جلوگیری از بروز تاخیر در انزال کمک می کند .

– برای به حداقل رساندن فشار ، انسان باید در لحظه لذت ببرد ، بدون اینکه نگرانی در مورد انزال داشته باشد یا نه .

– درک این مسئله از اهمیت حیاتی نیز برخوردار است که همواره نمی توانید یک واکنش جنسی را کنترل کنید ، همانطور که شما نمی توانید خود را مجبور به خواب رفتن یا تحریک شدن کنید . هرچه فرد سعی کند یک پاسخ جنسی خاص داشته باشد ، بیشتر مهار می شود و به دیر انزالی در بانوان دامن می زند .

– هرگونه ترس و اضطراب مانند ترس از بارداری یا بیماری باید آشکارا مورد بحث قرار گیرد .

تاخیر در انزال می تواند نتیجه بسیاری از شرایط باشد ، صرف نظر از اینکه می تواند درمان شود یا نباشد ، نباید از دیر انزالی در بانوان اجتناب کرد . در مورد آن صحبت کنید ، ارتباط برقرار کنید تا راه حل مشکلات خود را بدست آورید و از یک زندگی جنسی لذت بخش تر و سالم تر بهره مند شوید .

چشم انداز افراد مبتلا به اختلال عملکرد ارگاسم چیست؟

دیر انزالی در بانوان می تواند ناامید کننده باشد و ممکن است در روابط شما تأثیر بگذارد . با این وجود ، ممکن است با درمان مناسب بتوانید به اوج لذت جنسی خود برسید . مهم است بدانید که تنها نیستید . بسیاری از خانم ها در برخی از مراحل زندگی با اختلال عملکرد ارگاسمی مقابله می کنند .

اگر دیر انزالی در بانوان شما را اذیت می کند ، می توانید درمانی را انتخاب کنید که بسیار مفید باشد . بخشی از درمان فردی یا زوجین بر نحوه مشاهده روابط جنسی تمرکز دارد . ملاقات با یک درمانگر می تواند به شما و شریک زندگی شما کمک کند تا در مورد نیازها و خواسته های جنسی دیگری بیشتر بیاموزید . همچنین هرگونه مسائل مربوط به رابطه یا استرس زا های روزمره که ممکن است در ناتوانی شما در ارگاسم نقش داشته باشد ، مورد بررسی قرار می گیرد . حل این علل اساسی می تواند در آینده به درمان دیر انزالی در بانوان کمک کند .

چگونه اکثر پزشکان دیر انزالی در بانوان را ارزیابی می کنند ؟

یک پزشک غالبا برای درمان دیر انزالی در بانوان ، ابتدا معاینه پزشکی و فیزیکی انجام می دهد تا هرگونه علل فیزیکی را شناسایی کند . اگر شما مشکل جسمی نداشته باشید ، پس تمام دلیل دیر انزالی در ذهن شما است .

پزشک می داند که هر روش یا بیماری که مسیر سیستم عصبی را به دستگاه تناسلی مختل کند (آسیب نخاع ، اسکلروز متعدد ، جراحی ناحیه لگن ، دیابت شدید ، و غیره) – همه این توانایی را دارند که در انزال و ارگاسم مداخله کنند . کاهش احساس آلت تناسلی نیز ممکن است عاملی برای دیر انزالی در بانوان باشد و اکنون می توان چنین تغییراتی در حساسیت به لمس ، لرزش و دما را به طور دقیق اندازه گیری کرد .

چگونه اکثر سکس تراپیست ها دیر انزالی در بانوان را ارزیابی می کنند ؟

مهمترین ابزار در دسترس هر متخصص بهداشت و درمان برای تشخیص هرگونه اختلال جنسی و درمان دیر انزالی در بانوان ، امتحان “وضعیت جنسی” است . امتحان وضعیت جنسی یک آزمایش یا پرسشنامه نیست. یک مصاحبه تشخیصی به بررسی تمام جنبه های عملکرد جنسی فعلی در کنار تجربه های تاریخی بالقوه مرتبط می پردازد . توصیف نگرش ها و تجارب جنسی فعلی ، به رد دلایل جسمی کمک می کند و به شناسایی پیشین (دلایل اولیه) و یا حفظ کننده هرگونه مشکل جنسی از جمله دیر انزالی در بانوان کمک می کند . سؤال مهمی که ممکن است پزشک شما از شما بپرسد ، این است که آخرین تجربه خود را توصیف کنید .

برای تسریع در روند تشخیص ، این سؤال بزرگی است که باید در نظر بگیرید . بسیاری از افراد به دلیل خجالت ، در برقراری ارتباط ترجیحی خود یا با شرکای خود یا پزشکان خود موفق نمی شوند . با این وجود ، پاسخ دادن به سوالات مفصل در مورد رفتار و نگرش های جنسی ، علل اختلال عملکرد را آشکار می کند و راه حل های درمان دیر ارضایی در بانوان را ارائه می دهد .

منبع : saednews.com
لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=12981

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند