خبرهای ویژه

» اخبار » رویترز: پیشتازی بایدن در نظرسنجی‌ها سهام شرکت‌های اسلحه‌سازی را صعودی کرد

تاریخ انتشار : 2020/10/16 - 19:16

 کد خبر: 111311
 0 بازدید

رویترز: پیشتازی بایدن در نظرسنجی‌ها سهام شرکت‌های اسلحه‌سازی را صعودی کرد

طبق گزارش رویترز، پیشتازی بایدن در نظرسنجی‌های انتخاباتی باعث شده تا سهام شرکت‌های اسلحه‌سازی صعودی شود.

5f89b8d520b39_5f89b8d520b3d
طبق گزارش رویترز، پیشتازی بایدن در نظرسنجی‌های انتخاباتی باعث شده تا سهام شرکت‌های اسلحه‌سازی صعودی شود.

به گزارش خبر فوری و به نقل از رویترز، نتایج نظرسنجی‌های انتخاباتی نشان می‌‌دهد جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات پیش‌روی آمریکا، با اختلاف پیشتاز است و همین امر باعث شده تا سهام شرکت‌های اسلحه‌سازی رشد قابل توجهی را تجربه کنند.

انتظار می‌رود در صورتی که بایدن در انتخابات نوامبر پیروز شود شاهد افزایش دوباره فروش اسلحه در آمریکا و رشد بیشتر ارزش سهام شرکت‌های اسلحه‌سازی باشیم.

از اواخر ماه سپتامبر تا کنون سهام دو شرکت اسمیت وسون و استورم راجر 8 درصد رشده کرده و دلیل اصلی این رشد پیشی گرفتن بایدن از ترامپ و پیشتازی وی در مبارزات انتخاباتی بوده است در همین مدت شاخص S&P500 تنها 4 درصد رشد کرده و همین امر نشان می‌دهد عملکرد شرکت‌های اسلحه‌سازی دو برابر متوسط رشد S&P500 بوده است.

نگرانی‌ها نسبت به تداوم شیوع کرونا، بالا گرفتن ناآرامی‌های داخلی در نتیجه اعتراضات سراسری به نابرابری نژادی در آمریکا، و نگرانی‌ها نسبت به تنش احتمالی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و عدم کناره‌گیری مسالمت‌آمیز ترامپ در صورت از دست دادن آراء، تقاضا برای اسلحه در بازار آمریکا را افزایش داده است.

مدیرعامل اسمیت وسون می‌گوید صنعت اسلحه‌سازی آمریکا ماه گذشته نتوانسته به تقاضا در بازار پاسخ دهد. پیروزی بایدن که طرفدار افزایش مقررات برای نگهداری اسلحه است می‌تواند بیش از گذشته دست به تقاضا برای خرید اسلحه و در نتیجه افزایش تقاضای شرکت‌های اسلحه‌سازی منجر شود در صورتی که دموکرات‌ها بتوانند کنترل سنا را هم در دست گیرند با توجه به آنکه کنترل مجلس نمایندگان را هم دارند این مسأله سرعت خواهد گرفت.

همچنین بخوانید  تداوم بارش برف و باران در جاده های 21 استان کشور

رومل دیونیسیو کارشناس مؤسسه آجیس در صورتی که بایدن پیروز انتخابات شود به نظر من شاهد افزایش فروش سلاح‌های مدرن ورزشی، مهمات و خشاب‌های با ظرفیت بالا خواهیم بود.

ارزش سهام استورم راجر در دوره ریاست جمهوری اوباما 900 درصد بالا رفته بود سهام اسمیت وسون هم امسال 135 درصد رشد کرده است یک موسسه آمریکایی گفته احتمال پیروزی بایدن نسبت به ماه سپتامبر از 55 درصد به 65 درصد رسیده است.


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اخبار سیاسی
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات