خبرهای ویژه

» علم و فناوری » ریزش محسوس قیمت در بازار موبایل

تاریخ انتشار : 2020/11/19 - 10:03

 کد خبر: 120453
 0 بازدید

ریزش محسوس قیمت در بازار موبایل

با تداوم تثبیت قیمت ارز در کانال هایی پائین تر از ماه های قبل و کاهش قابل توجه تقاضا در بازار موبایل، شاهد افت محسوس قیمت ها هستیم.

ریزش قیمت در بازار موبایل,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت
با تداوم تثبیت قیمت ارز در کانال هایی پائین تر از ماه های قبل و کاهش قابل توجه تقاضا در بازار موبایل، شاهد افت محسوس قیمت ها هستیم.

قیمت های موبایل از ابتدای امسال تا به حال در شیب صعودی قرار داشت؛ ولی بنظر میرسد دامنه تاثیر خوش بینی به رونق تجارت به بازار موبایل هم امتداد پیدا کرده است. قیمت های تبلت، موبایل و لپ تاپ بین ۱۰ تا ۱۵ درصد نسبت به ماه گذشته کاهش پیدا کرده است. طی ۶ ماه نخست امسال حدود ۸ میلیون تلفن همراه وارد کشور شده و موبایل با رشدی ۱۱۳ درصدی دومین کالای وارداتی کشور بوده است.

گزارش ها از بازارهای کامپیوتر نیز حاکی است آن دسته از کالاهای دیجیتالی که وابسته به واردات رسمی نیستند درحال لحاظ کردن سیگنال های بازار ارز در قیمت های خود هستند. این موضوع باعث کاهش قابل توجه قیمت ها در بازاری است که از ابتدای امسال تا به حال در شیب صعودی قرار داشت.

کارشناسان بازار معتقد هستند خوش بینی کلی نسبت به رونق تجارت و اقتصاد در ماه های آینده بازار محصولات تکنولوژیک به خصوص موبایل را به سرعت تحت‌تأثیر قرار داده هرچند هنوز به طور دقیق نمی توان میزان تغییرات را اندازه گرفت ولی کاهش قابل توجه قیمت ها در بازار حاکی دریافت سیگنال های مثبت در این عرصه است.

همچنین بخوانید  چالش تحریم کاربران ایرانی ios در اپ استور

براساس گزارش اخیر سازمان توسعه تجارت تلفن همراه در رده دوم کالاهای وارداتی به کشور در پنج ماه نخست امسال بوده است. بر اساس این گزارش سهم تلفن همراه از نظر ارزش ۵/ ۵ درصد کل واردات بوده و بالغ بر ۲ هزارتن است. واردات این کالا از نظر ارزشی با رشد ۱۱۳ درصدی مواجه بوده و ۱۷۰ میلیون دلار نسبت به دوره مشابه در سال پیش بیشتر بوده است. در صورتی که متوسط وزن هر بسته حاوی تلفن همراه را بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم در نظر بگیریم طی پنج ماه اول سال با وجود تمام محدودیت های وارداتی حدود ۸میلیون تلفن همراه وارد بازار شده است.

ریزش قیمت در بازار موبایل,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,موبایل و تبلت

برچسب ها :
دسته بندی : علم و فناوری
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات