کد خبر:93633
پ

سریال های عاشقانه ایی که در محرم از تلویزیون پخش می شود

[ad_1] هر ساله در ماه محرم سریال های ویژه این ماه از شبکه های مختلف سیما پخش می شود. برخی […]

[ad_1]

هر ساله در ماه محرم سریال های ویژه این ماه از شبکه های مختلف سیما پخش می شود. برخی از این سریال ها با گذشت سالها هنوز در یاد و خاطر مردم مانده است. در ادامه در ساپ ناز می خواهیم سریال های عاشقانه محرم سال های مختلف را به شما معرفی کنیم.

سریال های عاشقانه محرم

از آنجایی که سریال های مناسبتی به خصوص در محرم جایگاه ویژه ای برای خود دارند، سال هاست که در این روزها مجموعه های مختلفی روی آنتن شبکه های سیما می رود؛ روندی که خاطرات زیادی را برای خیلی از مخاطبان تلویزیون رقم زده است.

در بین این سریال ها، عاشقانه های محرمی طرفداران خود را دارد و اصلا به قالبی تبدیل شده که در خیلی از این مجموعه ها هم به چشم می خورد.

شب دهم: یکی از این کارهاست که سال ۸۰ از شبکه یک پخش شد و بعد از آن هم بارها و بارها در دیگر شبکه ها به نمایش درآمد. این سریال به کارگردانی حسن فتحی و با محوریت پرداخت به آیین تعزیه شکل گرفت و در بستر این ماجرا، داستان عاشقانه ای روایت می شد که در آن فردی به نام حیدر خوش مرام – از لات های تهران قدیم – خواهان ازدواج با دختری از تبار قاجار می شود و آن دختر شرط ازدواج با حیدر را اجرای تعزیه در ۱۰ شب ماه محرم قید می کند. اتفاق هایی که در جریان تعزیه برای حیدر رخ می دهد، جریانی است که داستان را پیش می برد.

سریال های عاشقانه

سریال های عاشقانه محرم

سفر سبز: محرم سال بعد یعنی۸۱ روی آنتن شبکه سه رفت. این سریال به کارگردانی محمدحسین لطیفی، با بازی چهره هایی مثل امین تارخ، پارسا پیروزفر، آزیتا حاجیان، محمدرضا شریفی نیا، گوهر خیراندیش و… درباره شخصیت جوانی ایرانی الاصل به نام دانیل با بازی پیروزفر است که برای یافتن والدین خود بعد از ۲۷ سال زندگی در آلمان به ایران سفر می کند. او هم در این سفر با عشقی همراه می شود که در ادامه، این سریال را به یکی از عاشقانه های محرمی تبدیل می کند.

سریال سفر سبز

سریال سفر سبز

عاشقانه های محرمی

معصومیت از دست رفته: عاشقانه دیگری است که به کارگردانی داوود میرباقری سال ۸۲ پخش شد. این مجموعه با حضور فریبا کوثری، امین زندگانی، امین تارخ، سارا خوئینی ها، داریوش فرهنگ و… داستان شوذب، خزانه دار کوفه در زمان ابن زیاد را روایت می کرد. مردی که قبلا از یاران امام علی (ع) بوده و بعد به امویان می پیوندد. یکی از موارد اصلی که باعث ماندگاری این قصه شد، آن بود که شوذب بین عشق به ماریای نصرانی و حمیرای یهودی، گیر کرده بود و این ماجرای عاشقانه، کشش جالب توجهی را برای مخاطبان ایجاد کرده بود.

سریال های عاشقانه

سریال های عاشقانه محرمی

رسم عاشقی: عنوان یکی دیگر از مجموعه های دهه ۸۰ است که به کارگردانی
سعید سلطانی و با بازی سروش صحت، محمدعلی کشاورز، لاله اسکندری و…
روی آنتن شبکه پنج رفت. داستان این سریال نیز همان طور که از اسمش
پیداست روایتگر آیین عاشقی آن هم در آشفتگی سال ۱۳۲۰ و فرار رضاشاه است.

رسم عاشقی

رسم عاشقی

وفا: از سریال های عاشقانه دیگری است که سال ۸۵ در محرم از شبکه سه،
نمایش داده شد. این سریال به کارگردانی محمدحسین لطیفی و با حضور
بازیگرانی مثل پوریا پورسرخ، هانیه توسلی، فرهاد قائمیان و…؛
داستانی عاشقانه را در بستری پلیسی – جاسوسی روایت می کند که
در آن بین پسری به نام ژویین که درگیر و دار جاسوسی برای اسرائیل
است و وفا، عشقی شکل می گیرد و سرنوشت شان را تغییر می دهد.

سریال وفا

سریال وفا

پریدخت، حانیه و چندین مجموعه دیگر هم جزو کارهایی اند که در زمره این عاشقانه ها جای می گیرند.

جام جم

[ad_2]

منبع:persianv.com

قالب وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید