سیم آخر شبکه سه سیما، کپی مسابقه اسرائیلی ‘بوم’ (Boom) از آب در آمد!

03:5312۰

سیم آخر شبکه سه سیما، کپی مسابقه اسرائیلی ‘بوم’ (Boom) از آب در آمد!

یک رسانه اسراییلی نوشت:تلویزیون دولتی کشور ایران اخیرا مبادرت به پخش یک رقابت تلویزیونd کرده که ایده اصلی آن از یک شبکه تلویزیونی اسراییل بیرون آمده است.

به گزارش عصرایران، تایمز اسراییل با انتشار گزارشی پخش مسابقه تلویزیونی” سیم آخر” به مجری گری” رضا رشیدپور” از کانال تلویزیونی ایران را تقلیدی از مسابقه اصلی” بوم”( Boom) دانست که در سال ۲۰۱۴ از کانال ۱۲ تلویزیون اسراییل پخش می شد.

در این رقابت شرکت کنندگان در گروه ۳ نفری با جواب دادن به ۶ سوال چند گزینه ای برنامه ۶ بمب را خنثی می کنند تا به” مگا بمب” هفتم یا بمب طلایی برسند.

کپی سیم آخر از بوم اسرائیل,رضا رشید پور

در صورتی که شرکت کنندگان به پرسش ها جواب درستی ندهند و سیم درست هر بمب را قطع نکنند بمب منفجر می شود و مواد رنگی و کف از داخل بمب در استودیو به آنها پاشیده می شود و از بازی حذف میشوند اما اگر به پرسش ها پاسخ درست بدهند و به سوال مگا بمب آخر هم درست پاسخ دهند، جایزه نقدی خوبی می گیرند.

به نوشته تایمز اسراییل، این مسابقه در سال ۲۰۱۴ نخست از کانال ۱۲ تلویزیون اسراییل پخش شد و سپس حق پخش این مسابقه به نزدیک ۲۰ کشور دنیا از جمله اسپانیا، قزاقستان، آرژانتین، فرانسه، ژاپن، ویتنام و ایالات متحده آمریکا فروخته شد.

به نوشته تایمز اسراییل هم اکنون ورژن ایرانی این مسابقه تحت عنوان” سیم آخر” بدون رعایت قانون کپی رایت از شبکه ۳ تلویزیون دولتی ایران در حال پخش است.

کانال ۱۲ تلویزیون اسراییل با پخش بخش هایی از مسابقه سیم آخر در شبکه تلویزیون دولتی ایران، با مجری اسراییلی ورژن اصلی و اسراییلی مسابقه” بوم” گفتگو کرد

کپی سیم آخر از بوم اسرائیل,رضا رشید پور

” ایدو روزنبلوم” مجری مسابقه اصلی” بوم” که ۶ سال قبل از کانال ۱۲ تلویزیون اسراییل پخش می شد با ابراز شگفتی از درنوردیده شدن ایده این مسابقه در مرزهای بین المللی حتی در ایران، در رابطه تقلید شبکه تلویزیونی ایران از این ایده مسابقه” بوم” به تایمز اسراییل اعلام کرد:چه قانونی چه غیرقانونی در انتها آخر شب مردم ایران و اسراییل از مسابقه ای لذت می برند که موضوع اصلی آن خنثی کردن بمب است.”

او گفت:” من هیچ گاه فکر نمی کردم که این ایده به قدری سرگرم کننده و جذاب باشد که باعث شود ایران دست خود را روی بمب اسراییلی بگذارد… این قدرت فرهنگ و سرگرمی است که می تواند روی شکاف ها پل زده و باعث کاهش تنش از راه های غیرقابل تصور شود.”

” محمدرضا رضائیان” تهیه کننده مسابقه” سیم آخر” در مهر ماه امسال در مصاحبه ای درباره ایده این مسابقه بدون اشاره به نام اسراییل گفته بود:”« بمب» برگرفته از یکی از پربیننده ترین مسابقه هایی است که در دنیا در حال برگزاری است و در بیش از ۲۰ کشور در رنکینگ موفق ترین برنامه ها قرار دارد. ما هم تلاش کردیم با استفاده از آن پلتفرم، ساختار این مسابقه را در کشور خود پیاده سازی کرده و براساس محتوای مورد نظر خود ایرانیزه کنیم. به نظرم مخاطب از تماشای این برنامه لذت می برد و استقبال زیادی از آن خواهد شد.”

منبع : www.sarpoosh.com
لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=12716

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند