کد خبر:120709
پ

صعود بورس تا کجا ادامه دارد؟/ بازگشت شاخص به کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار؟

روند حرکت بازار سرمایه پس از حدود چهار ماه دوباره صعودی شده است، اتفاقی که یک تحلیلگر بازار سرمایه دلیل آنرا عوامل مختلفی از جمله بازگشت اعتماد به بازار سرمایه میداند و بر این باور است شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد باز میگردد. بهزاد صمدی در گفتگو با ایسنا، […]

وضعیت بورس تهران در آذر 99,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بورس و سهام
روند حرکت بازار سرمایه پس از حدود چهار ماه دوباره صعودی شده است، اتفاقی که یک تحلیلگر بازار سرمایه دلیل آنرا عوامل مختلفی از جمله بازگشت اعتماد به بازار سرمایه میداند و بر این باور است شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد باز میگردد.

بهزاد صمدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت بازار سرمایه در ماه های گذشته اظهار‌کرد: اندیکاتور RSI تا محدوده ۲۲ ریزش داشت و زمانی که اندیکاتور به این محدوده میرسد باید منتظر یک واکنش به این ریزش و پس از آن شاهد برگشت آن باشیم. در همین راستا در هفته گذشته شاهد رشد در بازار بودیم.

او با بیان اینکه ارزش معاملات خرد بازار در هفته گذشته به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید اظهار‌کرد: این اتفاق در آبان ماه بی سابقه بود.

این تحلیل گر بازار سرمایه در ادامه با اشاره به قیمت های جهانی توضیح داد:زمانی که بایدن بعنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد انتظار می رفت قیمت های جهانی ریزش داشته باشد ولی این قیمت ها صعودی ماند. برای مثال قیمت پی وی سی به ۱۱۰ دلار و قیمت متانول به ۲۴۰ دلار رسید. همه این عوامل میتواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

صمدی با تأکید بر این که جو روانی مثبت به بازار سرمایه برگشته است گفت: رییس کل بانک مرکزی دلیل اصلی این بازگشت بود. زیرا نرخ صعود بین بانکی را کاهش دادند. همچنین وزیر اقتصاد صحبت هایی در راستای حمایت از بازار سرمایه مطرح کرد. بنابراین اعتماد از دست رفته مردم برگشته و اتفاقات بنیادی هم به نفع بازار است.

همچنین بخوانید  آیا مجلس یازدهم هم بودجه «صوری» را تصویب می‌کند؟+ویدئو

او با اشاره به بازگشایی برخی نمادها گفت:برخی نمادهای منفی باز شدند اما منفی بودن آن ها فقط ۵ دقیقه طول کشید. برای مثال یکی از نگرانی بازار منفی باز شدن شستا بود. شستا هم با منفی ۱۸ درصد باز شد اما فقط ۵ دقیقه طول کشید تا مثبت شود.

این تحلیلگر بازار سرمایه در ادامه با تاکید بر این که رشد بازار شارپی نخواهد بود گفت: احتمال شاخص در محدوده یک میلیون و ۳۸۰ هزار واحد تا یک میلیون و ۴۴۰ هزار واحد رشد کرده و بعد اصلاح جزیی داشته باشد ولی بطور کلی شاخص در ماه های آینده وارد کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد خواهد شد که عرضه و تقاضا مشخص می کند این اتفاق چه زمانی خواهد افتاد.

او افزود: از سوی دیگر هفته آینده گزارش تولید و فروش شرکت ها منتشر می شود که تحرک خوبی در بازار ایجاد خواهد کرد. سودهای محقق شده ۹ ماه شرکت ها خوب است و همین موضوع عامل دیگری است که شاخص به حرکت صعودی خود ادامه دهد.

وضعیت بورس تهران در آذر 99,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بورس و سهام
کلیدواژه : بورس و سهام
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید