خبرهای ویژه

» اخبار » طرح «استفاده از QR-Code در سیستم آموزشی» برای نخستین بار

تاریخ انتشار : 2020/10/11 - 11:30

 کد خبر: 109636
 0 بازدید

طرح «استفاده از QR-Code در سیستم آموزشی» برای نخستین بار

طرح «استفاده از QR-Code در سیستم آموزشی» برای نخستین بار در کشور توسط آموزش‌وپرورش مازندران اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، طرح «استفاده از QR-Code در سیستم آموزشی» در اداره کل آموزش‌وپرورش استان مازندران رونمایی شد. این طرح که مخفف کد QR=Quick Response (کد پاسخ سریع) است، نوعی بارکد دوبعدی محسوب می‌شود که می‌تواند با استفاده از گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های اختصاصی خواندن کد QR خوانده شده و به‌طور مستقیم به متن، ایمیل، وب‌سایت، شماره تلفن و… لینک شود.

در این طرح، برای تمامی پایه‌ها از کلاس اول ابتدایی تا کلاس دوازدهم، فیلم‌های آموزشی مباحث کتاب‌های درسی توسط بارکدها به سامانه mazandmohtava.ir ارجاع شده و با اسکن موبایل بر روی بارکد نصب شده بر روی صفحات کتاب، به محل ذخیره محتوای مربوط رفته و محتوای مورد نظر را مشاهده می‌کند. دانش‌آموز تنها لازم است این کدها را در برگه‌های بر چسب‌دار جدا کرده و با توجه به درس و شماره صفحه که زیر هر یک از QR Code ها ذکرشده در صفحه مربوطه از کتاب نصب کند.

شایان‌ذکر است که این طرح توسط حامد نیک‌پی معلم ریاضی از شهرستان محمودآباد به اداره کل آموزش‌وپرورش مازندران ارائه شده و توسط روابط عمومی و گروه‌های آموزشی ابتدایی و متوسطه آموزش‌وپرورش مازندران اجرا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیش از این ۷ فروردین بود که حامد نیک پی در گفتگو با خبرنگار مهر از ارائه این طرح به آموزش و پرورش خبر داد که در لینک زیر می توانید بخوانید طرحی برای تحول درسیستم آموزشی / گنجاندن آموزش مجازی درکتاب های درسی


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اخبار اجتماعی
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات