طرز آماده کردن   رولت سیب زمینی با گوشت ترکی

طرز آماده کردن رولت سیب زمینی با گوشت ترکی

05:008۰

طرز آماده کردن رولت سیب زمینی با گوشت ترکی

60322a02a0105_2021-02-21_13-08

این غذای خوشمزه که دارای مقدار زیادی پینر پیتزا بوده و بسیار لذیذ است، رولت سیب زمینی نام دارد و طرز آماده کردن خیلی راحتی دارد.

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده: ۴۰۰ گرم

فلفل قرمز: یک عدد

فلفل سبز: یک عدد

رب گوجه فرنگی: یک قاشق غذاخوری

نمک فلفل: مقدار کافی

پاپریکا: مقدار کافی

روغن مایع: مقدار کافی

سیب زمینی: ۴ عدد

پنیر پیتزا: مقدار کافی

پیاز: یک عدد

طرز آماده کردن:

مرحله اول:

ابتدا و برای شروع کار سراغ آماده کردن مواد گوشتی داخل رولت می رویم و برای این منظور یک عدد پیاز را شسته و آن را پوست می کنیم.

سپس با چاقو آن را به صورت ریز خرد می کنیم. داخل یک تابه مقداری روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن داغ شد، پیازها را در روغن داغ خوب تفت می دهیم تا سبک و نرم شود.

مرحله دوم:

سپس در ادامه کار یک فلفل سبز و یک عدد فلفل قرمز را شسته و آن را خرد می کنیم و داخل تابه پیازها می ریزیم و آنها را کمی تفت می دهیم و سپس ۴۰۰ گرم گوشت چرخ کرده را داخل تابه می ریزیم و ان را خوب تفت می دهیم و به ان نصف استکان آب جوش اضافه می کنیم و زیر گاز را ملایم می کنیم تا گوشت کاملا بپزد و اب داخل تابه کشیده شود و بخار شود.

سپس یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی و مقدار کافی نمک و فلفل و پودر پاپریکا را برای مزه دار شدن غذا به ان اضافه می کنیم و مواد را خوب با هم مخلوط می کنیم و تفت می دهیم. اکنون مواد میانی غذا اماده است.

مرحله سوم:

در ادامه کار سراغ آماده کردن لایه بیرونی این غذا یعنی سیب زمینی می رویم و برای این منظور، ۴ عدد سیب زمینی را شسته و آنها را پوست می کنیم و به صورت ورقه ای و نازک سیب زمینی ها را برش می زنیم.

سپس کف یک سینی فر را کاغذ روغنی می گذاریم و مقداری  زیاد پینر پیتزا روی کاغذ روغنی می ریزیم و روی آن را سیب زمینی ورقه شده می گذاریم به طوریکه  سیب زمینی ها هم پوشانی داشته باشد.

مجددا روی سطح سیب زمینی را کاملا با پنیر پیتزا پر می کنیم و مقدار کافی نمک و فلفل برای مزه دار شدن روی آنها می ریزیم.سپس سینی را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد برای مدت ۲۵ دقیقه می گذاریم تا سیب زمینی ها بپزد و پنیر اب شود.

مرحله چهارم:

در ادامه سینی را از فر در آورده و از مواد گوشتی تهیه شده در مراحل قبل روی سیب زمینی ها ی اماده شده، میریزیم و آن را روی سطح سیب زمینی ها پخش می کنیم و روی آن را مقداری پینر پیتزا می ریزیم و سپس شروع به رول کردن سیب زمینی می کنیم و آن را کاملا می پیچیم و رول می کنیم.

سپس برای ۳ دقیقه رول سیب زمینی را داخل فر می گذاریم و گریل فر را روشن می کنیم تا روی ان خوش رنگ و طلایی شود.

مرحله پنجم:

سپس وقتی سیب زمینی خوشرنگ شد ن را از فر بیرون اورده و فر را خاموش می کنیم. اکنون رولت سیب زمینی با گوشت چرخ کرده ترکی ما اماده است و ان را در ظرف مناسبی می گذاریم و برای شام همراه با نان می خوریم و یا برای ناهار ان را میل می کنیم. نوش جان

امیدوارم از دستور تهیه این غذای ترکی خوشتان امده باشد و ان را در منزل درست کنید.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=13470

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند