کد خبر:13672
پ

طرز آماده کردن نان سوپ

طرز آماده کردن نان سوپ نان سوپ یکی از نان‌های فانتری و آسان و پرطرفدار می‌باشد که می‌توانید در کنار انواع سوپ‌ها مصرف کنید. حتی می‌توانید این نان را با انواع پنیر برای صبحانه یا عصرانه تهیه کنید. بافت این نان ترد است و شما به دلخواه می توانید با کنجد یا سبزی های معطر […]

طرز آماده کردن نان سوپ

603a4c5055f9e_2021-02-27_17-12

نان سوپ یکی از نان‌های فانتری و آسان و پرطرفدار می‌باشد که می‌توانید در کنار انواع سوپ‌ها مصرف کنید. حتی می‌توانید این نان را با انواع پنیر برای صبحانه یا عصرانه تهیه کنید.

بافت این نان ترد است و شما به دلخواه می توانید با کنجد یا سبزی های معطر این نان را تهیه کنید. اصالت این نان برای کشور ایتالیا می باشد. این نان طرز آماده کردن آسانی دارد و شما برای مهمانی های خود می توانید استفاده کنید. 

آرد و بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود. کره نرم شده در دمای محیط را به همراه پنیر خامه و تخم مرغ داخل کاسه ریخته و با چنگال یا همزن دستی بزنید تا از لختگی خارج شود. در ادامه مخلوط آرد را به تدریج به مواد تخم مرغی اضافه کنید تا مانند خمیر شود سپس شروع به ورز دادن خمیر کنید تا خمیر نرم و لطیفی بدست بیاد و زمانی که خمیر را در دست گلوله می کنید باید کاملا بدون ترک و نرم باشد (می توانید برای ورز دادن خمیر از استند میکسر نیز استفاده کنید).

خمیر را به صورت لوله ای در بیاورید و داخل کنجد بزنید و یا می توانید به صورت مارپیچ دور سیخ های چوبی بپیچید سپس داخل سینی فر که از قبل کاغذ روغنی انداختید قرار دهید. فر را از قبل به مدت ۱۵ دقیقه گرم کنید سپس سینی فر را قرار داده و دما را روی ۱۸۰ درجه و ۲۰ دقیقه زمان دهید تا نان ها پخته شوند می توانید روی فر را روشن کنید تا سطح نان طلایی شود سپس به همراه سوپ دلخواه میل کنید. 

کلیدواژه : آشپزخانه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید