عامری: تولید بیش از ۴۰ میلیون ماسک در کشور/ ماسک‌ها باید برچسب اصالت داشته باشند

عامری: تولید بیش از ۴۰ میلیون ماسک در کشور/ ماسک‌ها باید برچسب اصالت داشته باشند

02:00316۰

عامری: تولید بیش از ۴۰ میلیون ماسک در کشور/ ماسک‌ها باید برچسب اصالت داشته باشند

اسحاق عامری، معاون برنامه ریزی اداره کل تجهیزات وملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ماهیت این اداره کل نسبت به سال‌های گذشته تغییرات زیادی داشته گفت: نقش حاکمیتی این اداره بسیار پررنگ‌تر شده و به صورت روزانه با رصد کمبود‌های احتمالی و از طرفی پیگیری تخصیص و تامین ارز گام‌های موثری در کنترل پاندمی کرونا بر می‌دارد. نگاه ما در سال جاری، توجه ویژه به جایگاه تولیدات داخلی است.

عامری بیان داشت: در پاندمی کرونا ظرفیت تولید ما در اقلام محافظتی مرتبط با کرونا چندی برابر شد و خوشبختانه با کمبود مواجه نشدیم بلکه فراتر از نیاز کشور نیز تولید کرده‌ایم.

معاون برنامه ریزی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: با توجه به رشد خوبی که در حوزه شرکت‌های دانش بنیان داشته ایم امید داریم در سال‌های آتی عمده نیاز‌های کشور از طریق همان شرکت‌ها پوشش داده شود.

عامری افزود: با وجود تحریم‌هایی که در چند ساله اخیر بر کشورمان وضع شد به خصوص در سال‌های اخیر این تحریم‌ها بسیار افزایش یافت که با مدیریت و برنامه ریزی مناسب و تخصیص به موقع ارز به شرکت ها، افزایش قیمت چشمگیری را در این حوزه نداشتیم. در حوزه سلامت باید تلاش کنیم پرداخی از جیب مردم کم شود.

عامری گفت: نظارت‌ها بر تمامی کالا‌های تجهیزات پزشکی تشدید شده و ابلاغ شده که کالا‌ها و به خصوص ماسک باید برچسب اصالت داشته باشند.

وی افزود: در حال حاضر روزانه بیش از ۴۰ میلیون ماسک در کشور تولید می‌شود که با توجه به پوشش کامل نیاز داخل آماده صادرات به کشور‌های دیگر هستیم.

معاون برنامه ریزی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در پایان اظهار داشت: سعی خواهیم کرد که هیچ کمبودی در حوزه تجهیزات پزشکی اتفاق نیفتد و حمایت از تولیدات داخل و شرکت‌های دانش بنیان در اولویت برنامه‌های ما خواهد بود.

منبع : www.parsine.com
لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=12701

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند