خبرهای ویژه

» اخبار » فرانسه: به رابطه جدیدی با آمریکا نیاز داریم/ چین امیدوار است با دولت جدید آمریکا همکاری داشته باشد

تاریخ انتشار : 2020/11/05 - 14:40

 کد خبر: 116210
 0 بازدید

فرانسه: به رابطه جدیدی با آمریکا نیاز داریم/ چین امیدوار است با دولت جدید آمریکا همکاری داشته باشد

وزیر خارجه فرانسه در واکنش به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد، اروپا و آمریکا به یک رابطه جدید نیاز دارند و پاریس آماده همکاری با دولت جدید واشنگتن است. به گزارش فارس، وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد که این کشور فارغ از اینکه چه فردی پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود، آماده همکاری […]

وزیر خارجه فرانسه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
وزیر خارجه فرانسه در واکنش به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد، اروپا و آمریکا به یک رابطه جدید نیاز دارند و پاریس آماده همکاری با دولت جدید واشنگتن است.

به گزارش فارس، وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد که این کشور فارغ از اینکه چه فردی پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود، آماده همکاری با دولت جدید این کشور است.

به گزارش رویترز، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه روز پنجشنبه (امروز) درباره روابط این کشور و اروئپا با آمریکا بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور اظهارنظر کرد.

این مقام ارشد فرانسوی اعلام کرد، فارغ از اینکه چه کسی برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود، واشنگتن و اتحادیه اروپا به ایجاد یک «رابطه جدید فراآتلانتیکی» نیاز دارند.

وزیر خارجه فرانسه تصریح کرد: «ما (اتحادیه اروپا و آمریکا) باید یک رابطه فراآتلانتیکی جدی بسازیم، رابطه‌‎ای که یک مشارکت جدید خواهد بود».

لو دریان همچنین اعلام کرد که فرانسه «هر چه اتفاق بیافتد و هر کسی که انتخاب شود، (آماده همکاری) با دولت جدید ایالات متحده» است.

وزیر خارجه فرانسه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

چین امیدوار است با دولت جدید آمریکا همکاری داشته باشد   

ایسنا نوشت: لی یوچنگ، معاون وزیر امور خارجه چین گفت: ما امیدواریم دولت و رئیس جمهوری جدید آمریکا به اصل عدم رویارویی، احترام متقابل و همکاری سودمند دوجانبه پایبند باشد.

همچنین بخوانید  چه زمانی می توان سهام عدالت را کامل فروخت؟

وی افزود: ما به همکاری نیاز داشته و فضای وسیعی برای همکاری هم داریم البته اختلافاتی با یکدیگر نیز داریم اما ضروری است آنها را مدیریت و کنترل کنیم تا بتوانیم به تضمین توسعه روابط چین-آمریکا در مسیر درست کمک کنیم.

لی یوچنگ با اشاره به اینکه شمارش آرا در آمریکا همچنان ادامه دارد، ابراز امیدواری کرد که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موفقیت‌آمیز باشد.

این دیپلمات چینی تصریح کرد: موضع ما درخصوص روابط چین-آمریکا کاملا شفاف و ثابت است. ما معتقدیم که علی‌رغم وجود برخی تضادها و اختلافات، ما طیف وسیعی منافع مشترک داریم.

***

کرملین: قطعی نبودن نتایج انتخابات آمریکا پیامدهای منفی بین المللی دارد

دیمیتری پسکوف «سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه» درباره به طول انجامیدن نتایج انتخابات در آمریکا گفت: هر گونه عدم قطعیت به صورت بالقوه برای امور بین المللی پیامدهای منفی در پی دارد.

پسکوف با اعلام این مطلب به خبرنگاران گفت: در آمریکا روسیه را مثل پارچه قرمزی می بینند که گاو را با آن تحریک می کند که تا اسم روسیه را می شنوند به هیجان در می آیند پس کرملین  تصمیم گرفته است صبر کند تا آنچه در انتخابات ایالات متحده اتفاق می افتد روشن شود.

وی تصریح کرد: البته، اکنون خلاصه نتایج انتخابات در ایالات متحده و اوضاع آن کشور به هیچ وجه فرصتی برای اظهارنظر در این باره نمی دهد. ما ترجیح می دهیم کمی استراحت کنیم و منتظر آنچه که اتفاق می افتد باشیم. 

وزیر خارجه فرانسه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اخبار سیاسی
تبلیغات
ارسال دیدگاه