خبرهای ویژه

» تاریخ » فرح این گوشواره‌ها را در حراج‌خانه ساتبی لندن فروخت!

تاریخ انتشار : 2020/11/19 - 5:14

 کد خبر: 120428
 3 بازدید

فرح این گوشواره‌ها را در حراج‌خانه ساتبی لندن فروخت!

در یک حراج جواهر در لندن مبلغ ۲۸ میلیون دلار از جواهرات متعلق به ایران که توسط خاندان شاه معدوم به خارج برده شده بود به فروش رفت. روز شنبه ۲۴ آبان ۱۳۵۹، روزنامه کیهان در صفحه نخست خود تیتر زد که «فرح دیبا ۲۸ میلیون دلار جواهرات به تاراج برده را فروخت» این روزنامه […]

5fb41c10ddddf_2020-11-17_22-23
در یک حراج جواهر در لندن مبلغ ۲۸ میلیون دلار از جواهرات متعلق به ایران که توسط خاندان شاه معدوم به خارج برده شده بود به فروش رفت.

فرح این گوشواره‌ها را در حراج‌خانه ساتبی لندن فروخت!

روز شنبه ۲۴ آبان ۱۳۵۹، روزنامه کیهان در صفحه نخست خود تیتر زد که «فرح دیبا ۲۸ میلیون دلار جواهرات به تاراج برده را فروخت» این روزنامه در توضیح خبر به نقل از خبرگزاری‌های ژنو نوشت که این جواهرات در حراج جواهر موسسه ساتبی در لندن به فروش رسیده و به گفته ناظران متعلق به فرح پهلوی است. به گفته آن‌ها گوشواره‌های به فروش رسیده در این حراج همان‌هایی بوده که فرح در مراسم جشن‌های ۲۵۰۰ ساله به گوش خود آویخته است. این گوشواره‌ها را یک دلال ناشناس بلژیکی به مبلغ ۷ میلیون دلار از حراجی ساتبی خریداری کرد. مشروح خبر این بود:

ژنو – خبرگزاری‌ها – در یک حراج جواهر در لندن مبلغ ۲۸ میلیون دلار از جواهرات متعلق به ایران که توسط خاندان شاه معدوم به خارج برده شده بود به فروش رفت. یک دلال ناشناس بلژیکی مبلغ ۷ میلیون دلار تنها برای خرید یک جفت گوشواره الماس که متعلق به فرح پهلوی می‌باشد پرداخت کرده است.

موسسه انگلیسی به نام «ساتبی» که برگزارکننده این حراج بود حاضر نشد به طور رسمی نام صاحب جواهرات را افشا کند، اما بسیاری از ناظران می‌گویند که فرح، همسر شاه مخلوع، گوشواره‌های ۷ میلیون دلاری را در جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی که در سال ۱۹۷۱ برگزار شد به گوش داشته است.

همچنین بخوانید  حیواناتی که اصلا شبیه بچه هاشون نیستن!

موسسه حراج انگلیسی بعدا خبر مربوط به تعلق این جواهرات به فرح پهلوی را تکذیب کرد، زیرا دست‌اندرکاران این موسسه اظهار داشته‌اند وجود این «اتهامات» مشکلاتی را پیش آورده که امکان دارد به تنزل قیمت جواهرات بینجامد. در همن میان خبرگزاری فرانسه از «برن» گزارش می‌دهد دو وکیل سوئیسی که وکلای ایران در مورد دارایی‌های ایران در سوئیس هستند اظهار داشتند آنان میلیون‌ها دلار پول فروش جواهراتی که به خانواده سلطنتی سابق ایران تعلق دارد در سوئیس توقیف کرده‌اند. حراج‌خانه «ساتبی» که کلیه این جواهرات و از جمله گوشواره الماس ۷ میلیون دلاری را جمعا به مبلغ ۲۸ میلیون دلار به فروش رسانده این مسئله را نیز به شدت تکذیب کرده است. یکی از دو وکیل سوئیسی اظهار داشته است که ۲۴ ساعت قبل از انجام این فروش از سوی مقامات سوئیسی مامور توقیف پول مربوط به فروش آن شده است.

در همین میان یک روحانی‌نما به نام سید مهدی روحانی که از طرف خبرگزاری‌ها به عنوان رهبر شیعیان در اروپا معرفی شده است ضمن اعتراض به فروش این جواهرات اظهار داشته این جواهرات به فرح دیبا تعلق داشته است.

مقامات سوئیسی خاطرنشان ساختند هنوز «ابهاماتی» در مورد این جواهرات وجود دارد که بایستی هرچه زودتر روشن شود.


برچسب ها :
دسته بندی : تاریخ , سرگرمی
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات