محرمی: گل‌های دقیقه ۲۵ و ۸ کار خدا بود

04:0813۰
مجتبی محرمی,پیشکسوت پرسپولیس

مجتبی محرمی مدافع چپ سابق پرسپولیس بسیار از مرگ علی انصاریان و مهرداد میناوند متأثر است. روز گذشته در حالی با آقا مجتبی صحبت کردیم که ایشان به همراه چند تن از دوستانش در حال برگشتن از بهشت زهرا بود.

آقا مجتبی تسلیت…

خیلی ممنون، من هم لازم می دانم که به خانواده مهرداد میناوند عزیز و علی انصاریان تسلیت بگویم. داغ بزرگی بود و همه ایران را در غم و اندوه بزرگی فرو برد. خدا به خانواده این دو عزیز صبر بدهد. واقعاً همه مردم به ویژه ما پرسپولیسی ها عزادار شدیم چون دو تن از بهترین یاران خودمان را از دست دادیم. من هم روز جمعه به همراه چند تن از دوستانم به بهشت زهرا رفتم تا بر سر مزار مهرداد و علی عزیز حاضر باشم و نمی دانید آنجا چه شرایطی داشتم. من این جوری مردن را الکی می دانم زیرا همه می دانند که اگر واکسن زده بودند این مرگ قسمت این دو بازیکن پرسپولیس و بقیه افردی که بر سر بیماری کرونا (corona) از بین ما رفتند قطعاً نمی شد و آن ها الان در بین ما یا عزیزان خودشان بودند.

زدن گل در دقایق ۲۵ و ۸ در دو بازی اخیر پرسپولیس خیلی عجیب و تکان دهنده بود. به ثمر رسیدن این دو گل را در آن دقایق اتفاقی می دانید یا رمز و رازی را در این موضوع دخیل می دانید؟

این دو یار صمیمی آنقدر دوست داشتنی بودند که دشمن نداشتند و همه واقعاً مهرداد و علی را دوست داشتند. به ثمر رسیدن ان دو گل در دقایق ۲۵ و ۸ هم اصلاً اتفاقی نبود و باور کنید روح آن دو بازیکن پرسپولیس نظاره گر دو بازی اخیر بود. همه هم می دانند که علی و مهرداد چقدر پرسپولیسی بودند و در زمان بازیگری با چه تعصب و غیرتی برای پرسپولیس می جنگیدند و پس از فوتبالشان هم همه هوش و حواس شان به پرسپولیس و نتایج تیمشان معطوف بود.

تحلیل تان از بازی پرسپولیس و تراکتور چه بود؟

قهرمانی در نیم فصل خیلی مهم نیست و به قول رضا شاهرودی دوست خوبم به قهرمان نیم فصل جام نمی دهند و در آخر جام قهرمانی باز هم به پرسپولیس میرسد ولی پرسپولیس مقابل تراکتور عالی بازی کرد و برنده شد و در یک بازی شش امتیازی به برتری رسید. بردن تراکتور برای پرسپولیس حکم جرقه قهرمانی را داشت. بازیکنان ما پنج شش موقعیت برای گل زدن داشتند و اگر کمی دقت می کردند با نتیجه ای سنگین تراکتور را شکست داده بودند اما در هر حال برد خوبی بود و آقا یحیی با تغییراتش تیم را به خوبی هدایت کرد و به برد خیلی خوب همراه نمایش خوب از تیمش رسید.

منظورتان از تغییرات آقا یحیی دقیقاً چه تغییراتی است؟

من قبلاً هم گفته بودم که سرمربی پرسپولیس نباید سیامک را در دفاع راست قرار دهد چون این بازیکن مرتب نفوذ می کند و همین امر فضای خیلی خوبی را برای حریفان مهیا می سازد ولی به محض اینکه مهدی شیری دوباره به دفاع راست پست خودش بازگشت و سیامک به جلو رفت شرایط پرسپولیس خیلی بهتر شد و همه دیدند که پرسپولیس چطور تراکتور را زیر فشار خودش قرار داده بود.

در رابطه با گلزنی سید جلال و عملکرد کاپیتان چه نظری دارید؟

پرسپولیس همیشه مملو از بازیکن خوب در ادوار گوناگون بوده ولی سید جلال بهترین مدافع میانی تاریخ پرسپولیس بوده و کاپیتانی بزرگ است.

کاپیتانی فقط شیر یا خط انداختن نیست. سید همه جوره به درد پرسپولیس می خورد و از موارد حاشیه ای بگیرید که تلاش می کند حاشیه ها را جمع کند تا آنجا که وقتی تیمش در دفاع میانی مشکل دارد برای تیمش به بهترین شکل بازی می کند و در حالیکه تیمش در گل زدن به مشکل می خورد به تیم پرسپولیس کمک می کند و گل سه امتیازی را در شرایطی سخت برای تیمش به ثمر می رساند و سه امتیاز یک بازی حساس را به حساب تیمش واریز می کند. همه مدعیان حالا واقعاً احساس خطر نموده اند و می دانند که نفس های پرسپولیس پشت سرشان است.

به نظرتان پرسپولیس میتواند قهرمان نیم فصل و در نهایت پنجمین قهرمانی متوالی اش را جشن بگیرد؟

به قول آقا رضا شاهرودی به قهرمان نیم فصل جام نمی دهند و هدف ما قهرمانی پنجم است هر چند با این وضعیت و شرایط پیش برود قهرمانی نیم فصل هم دور از دسترس نیست و باز هم با قدرت می گویم پرسپولیس همینطور پیش برود ان شاءالله پنجمین قهرمانی متوالی اش را هم جشن می گیرد.

در خصوص بازگشت مهدی ترابی به پرسپولیس چه صحبتی دارید و این بازیکن چقدر میتواند در حل مشکل گلزنی به پرسپولیس کمک کند؟

مهدی ترابی آماده باشد خیلی می تواند به پرسپولیس کمک کند و اگر عیسی هم بیاید که خط آتش پرسپولیس با مهدی عبدی واقعاً میتواند برای همه مشکل ساز شود هر چند همین حالا هم من شخصاً معتقدم مهدی عبدی خیلی خوب است و با وحید امیری در خط حمله خیلی خوب کار می کند.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=11007

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند