«مرورگر اِج» مایکروسافت غیرفعال می‌شود

02:0019۰
مرورگر اِج,غیر فعال شدن مرورگر اِج
مایکروسافت قصد دارد بزودی مرورگر قدیمی خود را بطور کامل از دسترس کاربران خارج کند.

به گزارش آنا، شرکت مایکروسافت اعلام‌کرد مرورگر «اِج» (Edge) از تاریخ ۲۴ فروردین سال آینده بطور کامل غیرفعال شده و کاربران دیگر به آن دسترسی ندارد. این شرکت مرورگر کرومیوم (Chromium) را جایگزین نسخه قدیمی «اِج» می کند.

مایکروسافت (Microsoft) علت غیرفعال سازی این برنامه را وجود خلأهای امنیتی در آن دانست و به کاربران وعده داد نسخه جدید مرورگر این شرکت امنیت بالایی دارد و هکرها نمی توانند به آن نفوذ کنند. مرورگر« اِج» (Edge) هم زمان با طراحی و معرفی ویندوز ۱۰ به بازار عرضه شد. هرچند این مرورگر میزان محبوبیتی که سیستم عامل ویندوز بدست‌آورد را کسب نکرد ولی در سال های گذشته مرورگر اج همواره یکی از بهترین برنامه های جستجو اینترنتی بوده است.

مهندسان مایکروسافت در بازه های زمانی کوتاه نسخه های به روزرسانی جدید را برای مرورگر اج ارائه می دادند ولی با این وجود بسیاری از کاربران معتقد بودند این برنامه ضعف امنیتی دارد و هنگامی که از آن استفاده می شود اطلاعات شخصی هر کاربر در دسترس هکرها قرار می گیرد.

کارشناسان فناوری معتقد هستند باید منتظر ماند و عملکرد مرورگر کرومیوم را مورد ارزیابی قرار داد. قطعاً اگر این برنامه دارای نقص باشد اعتبار مایکروسافت ضربه خواهد خورد و حتی تعداد کاربران کم می شود.

مرورگر اِج,غیر فعال شدن مرورگر اِج
لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=11337

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند