مصوبات جدید شورای عالی بورس/ دامنه نوسان صندوق ها تغییر کرد

02:158۰
محمد علی دهقان دهنوی,رئیس سازمان بورس
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار مصوبات جدید شورای عالی بورس در خصوص تغییر دامنه نوسان در بازار سهام، بازار صندوق ها و سایر اوراق بهادار را اعلام کرد.

به گزارش مهر، محمد علی دهقان دهنوی در یک برنامه تلویزیونی درباره تصمیمات جدید شورای عالی بورس اظهار‌کرد: یکی از این تصمیمات در شورای عالی بورس، درباره دامنه نوسان بود که به این ترتیب است: در خصوص سهام، دامنه بالای نوسان به مثبت ۶ افزایش پیدا کرد و دامنه پائین در منفی ۲ تعیین شد.

او ادامه داد: در برخی دیگر از اوراق بهاداری که آن ها هم دامنه نوسان داشتند، صرفاً در بازار پایه فرابورس در تابلوی زرد قبلاً مثبت و منفی ۳ بود که به مثبت ۳ و منفی ۲ تغییر یافت.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: همچنین در خصوص صندوق ها هم که قبلاً مثبت و منفی ۱۰ بود، روی مثبت ۱۰ و منفی ۴ تنظیم شد. بقیه موارد مانند قبل ادامه پیدا خواهند کرد.

او از دیگر مصوبات شورای عالی بورس را تعیین حجم مبنا عنوان و اظهار‌کرد: اختیار تعیین این شاخص، به سازمان بورس واگذار شد.

دبیر شورای عالی بورس یادآور شد: این اختیار که ناشران را ملزم به انتشار اوراق اختیار تبعی کنیم، یکی دیگر از تصمیمات این شورا بود.

دهقان دهنوی اظهار‌کرد: ضریب اعتباری که مردم میتوانند استفاده کنند برای خرید سهام هم به ۶۰ درصد افزایش یافت.

او گفت: ما تصمیمات را باتوجه به شرایط موجود اخذ کرده ایم حتماً بازار را رصد می کنیم و هر جا تغییرات لازم باشد، اعمال می کنیم؛ شرایط موجود هم اگر تغییر کند، متناسب با آن مصوبات شورای تغییر می کند؛ ضمن اینکه نقدشوندگی صرفاً با دامنه نوسان نیست و از ابزارهای دیگری که در اختیار داریم، استفاده خواهیم کرد تا نقدشوندگی بازار حفظ شود.

محمد علی دهقان دهنوی,رئیس سازمان بورس
لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=12344

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند