کد خبر:109489
پ

مقام آمریکایی: از کره‌شمالی برای مذاکره درباره خلع سلاح اتمی کامل، دعوت می‌کنیم

یک مقام ارشد آمریکایی گفت که واشنگتن از کره‌شمالی دعوت می‌کند که وارد مذاکراتی پایدار و اساسی برای دستیابی به خلع سلاح اتمی کامل شود.

5f81d80cd02ab_5f81d80cd02ae
یک مقام ارشد آمریکایی گفت که واشنگتن از کره‌شمالی دعوت می‌کند که وارد مذاکراتی پایدار و اساسی برای دستیابی به خلع سلاح اتمی کامل شود.

یک مقام ارشد دولت آمریکا روز شنبه نمایش موشک قاره‌پیما توسط کره‌شمالی را «ناامیدکننده» توصیف و از دولت این کشور دعوت کرد تا با مذاکره به خلع سلاح کامل هسته‌ای در شبه جزیره کره دست پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کارشناسان گفته‌اند که این موشک که بر روی یک خودروی حمل و نقل یازده محوره انتقال می‌یافته در صورت عملیاتی شدن، یکی از بزرگ‌ترین موشک‌های بالستیک بین‌قاره‌ای جهان به شمار می‌آید.

این مقام آمریکایی گفت: «این ناامید کننده است که شاهد آن باشیم جمهوری خلق کره‌ به جای آنکه در راستای آینده‌ای روشن برای مردم کره‌شمالی فعالیت کند، همچنان برنامه موشکی بالستیک و هسته‌ای ممنوع شده خود را اولویت می‌بخشد».

وی اضافه کرد: «آمریکا جمهور خلق کره‌ را دعوت می‌کند که وارد مذاکراتی پایدار و اساسی برای دستیابی به خلع سلاح اتمی کامل شود».

کره‌شمالی امروز در مراسم رژه نظامی به مناسبت هفتادوپنجمین سالگرد حزب کارگر این کشور از موشک بالستیک قاره‌پیمای این کشور رونمایی کرد.

بر اساس گزارش‌ها، این موشک احتمالا با سوخت مایع کار کرده و قادر به حمل کلاهک اتمی نیز می‌باشد.

همچنین بخوانید  رئیس جمهوری الجزایر به بیمارستان منتقل شد
کلیدواژه : منبع: فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید