مهاجرت به سوئد | اقامت در سوئد از طریق کار و تحصیل

06:0089۰
سوئد،مهاجرت به سوئد،اقامت در سوئد

کشور سوئد یکی از ثروتمندترین کشورهای منطقه شینگن است که رفاه اجتماعی و امید به زندگی بالای مردم آن در جهان زبانزد است. آسایش، رفاه، امنیت شغلی، آموزش باکیفیت، بهداشت و درمان مناسب،  امکانات تفریحی و خدمات شهری در بالاترین سطح در این کشور موجب شده که مردم  این کشور بالاترین سطح استانداردهای زندگی را  تجربه کنند. همین دلایل مهاجران بسیاری را از سراسر جهان به این کشور کشانده است. مهاجرت به سوئد از طریق کار و از طریق تحصیل متداول‌ترین روش‌های اخذ ویزای سوئد است. حتی می‌توانید به  تحصیل رایگان در سوئد نیز فکر کنید.

اگر قصد ادامه تحصیل در یک کشور اروپایی را دارید، سوئد می‌تواند کشور هدف شما باشد. حتی اگر دانش‌آموز هستید، این نوید را به شما می‌دهیم که می‌توانید تحصیلات دانشگاهی خود را از ابتدا در سوئد آغاز کنید. اما اگر تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اید و در حوزه تحصیلات خود توانمند و متخصص هستید، شاید لازم باشد بدانید که کشور سوئد در بسیاری از مشاغل با کمبود نیروی متخصص مواجه است و از مهاجرت افراد متخصص برای پر کردن جایگاه‌های شغلی مورد نیاز استقبال می‌کند.

اگر متخصص هستید، سوئد در انتظار شماست

شاخص‌های کیفیت زندگی در سوئد از جمله اقتصاد، امنیت، درآمد، و محیط زیست بنا بر آمار سازمان همکاری و توسعه، بالاتر از میانگین جهانی است. نرخ بیکاری در این کشور پایین است و همچنین وجود تعدادی از شرکت‌های چند ملیتی بزرگ جهان در این کشور، بازار کار خوبی را برای شهروندان ایجاد کرده است. بنابراین اگر شغل مناسبی در سوئد پیدا کنید، می‌توانید برای مهاجرت از طریق کار اقدام و یک زندگی باکیفیت را در این کشور تجربه کنید.

بخش قابل توجهی از درآمد  شهروندان سوئد صرف مالیات می‌شود اما به نسبت آن، حقوق خوبی هم دریافت می‌کنند؛ به طوری که حقوق کارگران این کشور پس از کسر مالیات نیز قابل توجه بوده و حتی کارگران سوئد در اتحادیه اروپا از بالاترین حقوق و مزایا برخوردار هستند. هزینه‌های زندگی در سوئد از جمله هزینه رفت ‌و آمد و خوراک به نسبت درآمد شهروندان ارزان است.

با پیشنهاد رسمی کارفرما، ویزای کاری دریافت کنید

افرادی که قصد مهاجرت به سوئد از طریق کار را دارند، علاوه بر حداقل  ۱۸ سال سن، باید پیشنهاد رسمی از کارفرمای سوئدی داشته باشند. کارفرمایان سوئدی اگر نتوانند نیروی کار خود را از بین شهروندان سوئدی پیدا کنند، جایگاه شغلی را در اتحادیه اروپا آگهی می‌کنند و در صورت نبود نیروی مورد نیاز، افراد جویای کار در خارج از اتحادیه اروپا می‌توانند برای تصاحب این جایگاه شغلی، داوطلب شوند. پس از بررسی رزومه و در صورت موافقت، کارفرما برای شما پیشنهاد شغلی رسمی ارسال می‌کند که بنا بر آن می‌توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید.

سوئد،مهاجرت به سوئد،اقامت در سوئد

کیفیت سیستم آموزشی در دانشگاه‌های سوئد

از آنجا که حکومت سوئد نیروی انسانی متخصص و تحصیل‌کرده را سرمایه اصلی کشور خود می‌داند، سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در سیستم آموزشی داشته است. نتیجه این سرمایه‌گذاری در آمارهای جهانی از این قرار است که دانشگاه‌های سوئد بنا بر شاخص‌های جهانی در زمره معتبرترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است. در سیستم آموزشی سوئد، تحصیل به صورت کاربردی انجام می‌شود و فعالیت‌های پژوهشی همراه با خلاقیت و نوآوری بسیار ارزشمند تلقی می‌شود. به همین دلیل هر سال تعداد زیادی اختراع در کشور سوئد به ثبت می‌رسد.

اگر شما نیز دانش‌آموز و یا دانشجویی هستید که رویای تحصیل در اروپا را در ذهن می‌پرورانید، باید بدانید که تحصیل در سوئد در مقاطع مختلف برای دانشجویان بین‌المللی فراهم است. از این رو با برخورداری از سطح زبان بالا و تمکن مالی کافی، می‌توانید برای مهاجرت اقدام کنید. دانشجویان بین‌المللی ملزم به پرداخت شهریه هستند، اما امکانات آموزشی مناسب این هزینه را توجیه می‌کند. علاوه بر این کمک‌هزینه‌های مختلفی برای دانشجویان در مقاطع مختلف در نظر گرفته شده که می‌تواند پوشش بخشی از هزینه زندگی دانشجو و یا تحصیل رایگان در سوئد باشد.

سوئد،مهاجرت به سوئد،اقامت در سوئد

دانشگاه‌های سوئد در لیست برترین دانشگاه‌های جهان

باتوجه به سیستم آموزشی سوئد و تلاش این کشور برای خروجی باکیفیت به عنوان فارغ‌التحصیلان با سواد و پژوهشگر، دانشگاه‌های آن نیز در لیست  معتبرترین دانشگاه‌های اروپا و جهان و تعدای از آن‌ها در بین صد دانشگاه برتر قرار دارند در سیستم آموزشی کشور سوئد، نام دانشگاه‌ لوند، موسسه سلطنتی فناوری، دانشگاه اوپسلا، دانشگاه گوتنبرگ، دانشگاه علوم کشاورزی سوئد، دانشگاه استکهلم، دانشگاه فنی چالمرز، دانشگاه کارلستد و موسسه کارولینسکا در صدر دانشگاه‌های این کشور به چشم می‌خورند. این‌ دانشگاه‌ها اغلب با یکدیگر و با دیگر دانشگاه‌های اروپا همکاری‌های علمی و پژوهشی دارند.

تنوع رشته‌های تحصیلی در سوئد بسیار گسترده است و  متقاضیان در صورت داشتن شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی، بدون محدودیت می‌توانند در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. در مقطع کارشناسی ارشد گستردگی این رشته‌های تحصیلی چند برابر است و گرایش‌های متنوعی در هر زمینه علمی وجود دارد.

رایگان در سوئد تحصیل کنید

بله؛ درست متوجه شده‌اید. شما می‌توانید تحصیل رایگان در سوئد را تجربه کنید. دانشگاه‌های‌ سوئد امکانات مختلفی را در قالب بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته است. برخی از این بورسیه‌ها با توجه به مقطع تحصیلی اعطا می‌شود و برخی مختص کشورهای خاص هستند. بورسیه‌ها اغلب شامل شهریه دانشگاه، هزینه زندگی، بیمه دانشجویی و هزینه سفر می‌شود. لازم به ذکر است که اغلب بورسیه‌های دانشجویی بنا بر شرایط تحصیلی واگذار می‌شود. هر چه مقطع تحصیلی بالاتر باشد، شرایط اخذ بورسیه راحت‌تر و ارزش آن بیشتر خواهد شد تا جایی که می‎‌توانید از مشمول تحصیل رایگان در سوئد شوید.

سوئد،مهاجرت به سوئد،اقامت در سوئد

جمع‌بندی

تحصیل، کار و زندگی در کشور سوئد شاید ایده‌آل و رویای شما نیز باشد. راه‌های مختلفی نیز برای مهاجرت وجود دارد که شرایط هر کدام متفاوت است. همچنین با افزایش تقاضای مهاجرت، سختگیری‌‌هایی نیز برای پذیرش اعمال می‌شود. از این رو داشتن مشاوری که همراه و چراغ راه شما باشد بسیار ضروری است. تجربه موفق موسسات حقوقی و مهاجرتی حرفه‌ای مثل صباپلن در اعزام صدها مورد مشابه می‌تواند برایتان بسیار آموزنده و کمک‌کننده باشد.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=12578

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند