خبرهای ویژه

» اخبار » نهمین هفته از اعتراضات بلاروس با دستگیری ده‌ها تن

تاریخ انتشار : 2020/10/12 - 13:16

 کد خبر: 110000
 0 بازدید

نهمین هفته از اعتراضات بلاروس با دستگیری ده‌ها تن

اعتراضات ضد دولتی در بلاروس به درگیری پلیس ضد شورش و معترضان و دستگیری ده‌ها تن منجر شد.

5f8419d13a66e_5f8419d13a673
اعتراضات ضد دولتی در بلاروس به درگیری پلیس ضد شورش و معترضان و دستگیری ده‌ها تن منجر شد.

در نهمین هفته متوالی از اعتراضات در بلاروس علیه الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری این کشور که بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری ۹ اوت پیروز شد، پلیس از نارنجک‌های صوتی و آب پرفشار برای متفرق کردن معترضان استفاده کرد.

رسانه‌های مستقل هنوز هم در بلاروس فعالیت دارند و تصاویری از بازداشت معترضان توسط نیروهای امنیتی و ضد شورش را منتشر می‌کنند.

بر اساس گزارش ویاسانا، یک گروه حقوق بشری، ده‌ها معترض در جریان درگیری‌ها با نیروهای امنیتی زخمی شده‌اند. رهبری این گروه اعلام کرد: این بدترین سرکوب معترضان از اوت است.

تصاویر رسانه‌ای نشان می‌دهد که خودروهای کنترل جمعیت و ارتشی وارد مینسک شده تا خود را برای مواجهه با جمعیت معترض آماده کنند.

انجمن خبرنگاران بلاروس نیز گزارش داد، دست‌کم ۳۵ خبرنگار در جریان اعتراضات روز یکشنبه بازداشت شده‌اند.

روز شنبه، لوکاشنکو به یک زندان رفت تا با فعالان اپوزیسیون که بابت به چالش کشیدن انتخابات ۹ اوت در حبس هستند، گفت‌وگو کند. مفسران خبری می‌گویند، این اقدام تلاشی برای گفت‌وگوست.

اما به گفته رهبر گروه حقوق بشری ویاسانا، این بازدید بیشتر از اینکه با هدف تلاش برای گفت‌وگو باشد، به سرکوب و متفرق شدن معترضان با دستگیری و مجروح کردنشان همراه شد.

همچنین بخوانید  سـرقت 800میلیـونی دو زن بلاگر

معترضان می‌گویند، انتخابات اوت ۲۰۲۰ که پیروزی مجدد لوکاشنکو را همراه داشت، با تقلب به سرانجام رسید و آنها خواستار برکناری وی و برگزاری انتخابات مجدد هستند.


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اخبار سیاسی
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات