خبرهای ویژه

» اخبار » واکنش کاربران به اعلام موفقیت واکسن چینیِ کرونا بعد از اعلام نتایج انتخابات آمریکا

تاریخ انتشار : 2020/11/08 - 11:18

 کد خبر: 117042
 0 بازدید

واکنش کاربران به اعلام موفقیت واکسن چینیِ کرونا بعد از اعلام نتایج انتخابات آمریکا

هم اکنون چندین واکسن کرونا در حال توسعه هستند، اما به تازگی رئیس هیئت مدیره شرکت چینی «سینوفارم» اعلام کرده ۵۶ هزار نفری که واکسن این شرکت را دریافت کرده و به کشورهای دیگر سفر کرده‌اند، به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند. «لیو جینگژن»، رئیس شرکت سینوفارم به تازگی در یک کنفرانس اعلام کرده که ۱۰۰ […]

اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
هم اکنون چندین واکسن کرونا در حال توسعه هستند، اما به تازگی رئیس هیئت مدیره شرکت چینی «سینوفارم» اعلام کرده ۵۶ هزار نفری که واکسن این شرکت را دریافت کرده و به کشورهای دیگر سفر کرده‌اند، به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند.

«لیو جینگژن»، رئیس شرکت سینوفارم به تازگی در یک کنفرانس اعلام کرده که ۱۰۰ هزار نفر واکسن کرونا این شرکت را دریافت کرده‌اند و هیچ کدام از آن‌ها با عوارض جانبی مواجه نشده‌اند. به گفته لیو، افرادی که این واکسن را دریافت کرده و به کشورهای دیگر سفر کرده‌اند نیز به این بیماری مبتلا نشده‌اند.

در این میان برخی کارکنان کمپانی‌های مختلف چینی مانند شرکت «ملی نفت چین»، شرکت «پتروشیمی چین» و همچنین هواوی نیز این واکسن را دریافت کرده‌اند. طبق اعلام رئیس سینوفارم، از ۹۹ کارمند هواوی در مکزیک، ۸۱ نفر آن‌ها واکسینه شده‌اند و افراد دیگر در هنگام شیوع کرونا به این بیماری مبتلا شدند.

۸۱ نفری که واکسن سینوفارم را دریافت کرده بودند، به کووید-۱۹ مبتلا نشدند که از عملکرد مناسب آن خبر می‌دهد. این نتایج نشان می‌دهد که احتمالا در آینده نزدیک شاهد عرضه عمومی واکسن کرونا این کمپانی چینی خواهیم بود.

لیو اعلام کرده که از ماه ژوئن، فاز سوم آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا این شرکت در کشورهای مختلف شامل امارات متحده عربی، مصر، بحرین، پرو و مراکش با بیش از ۵۰ هزار شرکت‌کننده در حال انجام است.

همچنین بخوانید  آخرین وضعیت آب و هوای کشور در 11 آذر

نتایج آزمایش‌ها باعث شده که امارات متحده عربی، بحرین و کشورهای دیگر برای استفاده اضطراری از این واکسن مجوز صادر کنند. رئیس هیئت مدیره سینوفارم در ماه مارس این واکسن را دریافت کرد و به گفته او، تا به امروز با مشکلی مواجه نشده است. به اعتقاد وی، این نمونه‌ها و اطلاعات علمی تاثیرگذاری واکسن این شرکت را تایید می‌کنند.

سینوفارم تا پایان سال جاری میلادی ۱۰۰ میلیون دوز از این واکسن را تولید خواهد کرد و انتظار می‌رود میزان تولید در سال آینده به ‍۱ میلیارد دوز برسد تا مردم چین در سراسر کشور به آن دسترسی پیدا کنند.

در حال حاضر چین به سه واکسن برای استفاده اضطراری مجوز داده و در اختیار افرادی مانند کادر درمان و دیپلمات‌هایی که به کشورهایی با شیوع گسترده کرونا سفر می‌کنند، قرار گرفته است. در گذشته قیمت این واکسن مشخص شده بود.

واکنش کاربران به اعلام موفقیت واکسن چینیِ کرونا 

همزمانی اعلام موفقیت واکسن چینی کرونا با شکست ترامپ در انتخابات با واکنش کاربران فضای مجازی همراه شده است. 

به گزارش برترینها، برخی فعالان رسانه‌ای معتقدند: سال گذشته اقتصاد آمریکا با فاصله قوی ترین اقتصاد جهان بود. در پی جنگ تجاری، در ژانویه ۲۰۲۰ توافق تجاری با چین بسته شد که چین را به مدت دو سال ملزم به خرید ۲۰۰ میلیارد دلار کالا و خدمات از آمریکا می‌کرد و تازه بعد از آن تعرفه از کالاهای چینی برداشته می‌شد. کمتر از یک ماه پس از امضای این توافق، سر و کله ویروس کرونا پیدا می‌شود و تمام دستاوردهای اقتصادی ترامپ تهدید می‌شود. ویروس چینی به تمام نقاط دنیا سرایت کرده اما خود چین از این ویروس مصون می‌ماند و چین بیشترین رشد اقتصادی را برخلاف سایر کشورها دارد. بلافاصله بعد از اعلام پیروزی بایدن چین اعلام می‌کند که واکسن این ویروس را در اختیار دارد و با موفقیت آزمایش کرده است!

همچنین بخوانید  چه زمانی می توان سهام عدالت را کامل فروخت؟

واکنش کاربران در این رابطه را بخوانید: 

اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,جامعه

برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اخبار اجتماعی
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات