خبرهای ویژه

» اخبار » وضعیت جاده‌های کشور امروز (۹۹/۰۸/۲۹)؛ تردد روان در تمامی جاده‌ها و کاهش ترافیک صبحگاهی

تاریخ انتشار : 2020/11/19 - 11:48

 کد خبر: 120480
 1 بازدید

وضعیت جاده‌های کشور امروز (۹۹/۰۸/۲۹)؛ تردد روان در تمامی جاده‌ها و کاهش ترافیک صبحگاهی

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، از تردد روان در تمامی جاده های کشور خبر داد. به گزارش مهر احمد شیرانی، گفت: در هیچکدام از محورها مشکل ترافیکی اعلام نشده و ترافیک صبحگاهی هم فروکش کرده است، همچنین در بعضی از استان ها بارش باران داریم. او با اشاره به تصادف جرحی رخ […]

وضعیت جاده های کشور در 29 آبان 99,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,وضعیت ترافیک و آب و هوا
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، از تردد روان در تمامی جاده های کشور خبر داد.

به گزارش مهر احمد شیرانی، گفت: در هیچکدام از محورها مشکل ترافیکی اعلام نشده و ترافیک صبحگاهی هم فروکش کرده است، همچنین در بعضی از استان ها بارش باران داریم.

او با اشاره به تصادف جرحی رخ داده در اتوبان زنجان- قزوین اظهار‌کرد: این تصادف در ۴ صبح ۹۹/۸/۲۹ بین دو دستگاه اتوبوس اسکانیا به علت عدم توجه به جلو رخ داد که در پی این تصادف ۳ نفر مجروح شدند.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا اظهار‌کرد: به رانندگان توصیه می کنم در روزهای بارانی از آماده به کار بودن برف پاک کن های شیشه جلو اطمینان حاصل کنند و اگر برف پاکن ها فرسوده هستند آن ها را تعویض کنند.

سرهنگ شیرانی گفت:برای جلوگیری از بخار گرفتن شیشه های خودرو از سیستم تهویه خودرو استفاده و یا با محلول های مخصوص بر شیشه اثر بخار را کاهش دهند، در زمان بارندگی سطح جاده ها لغزنده شده و باتوجه به کاهش اصطکاک تایرها با سطح جاده احتمال سر خوردن خودرو وجود دارد.

وضعیت جاده های کشور در 29 آبان 99,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,وضعیت ترافیک و آب و هوا

او اظهار‌کرد: لازم است سرعت خودرو کاهش یافته و فاصله بیشتری با خودرو جلویی در نظر گرفته شود چراکه دید راننده کاهش می یابد و دقت و احتیاط بیشتری لازم است.

همچنین بخوانید  جدول لیگ انگلیس (Premier League) + برنامه بازی ها

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا افزود: فاصله ترمز گیری تا زمان توقف افزایش یافته و احتمال تصادف بیشتر می گردد.بهتر است در مه و بارندگی های شدید چراغ های کوچک یا مه شکن روشن باشد.

سرهنگ شیرانی در پایان بیان کرد: رانندگان برای رسیدن به مقصد زمان بیشتری را پیش بینی کنند تا مجبور به عجله و شتاب در طول مسیر نباشند، به حقوق عابرین پیاده بیشتر احترام گذاشته و با توقف در فاصله ایمن در تقاطع ها و گذرگاه ها با صبر و حوصله اجازه تردد و عبور ایمن عابرین پیاده داده شود.


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اخبار اجتماعی
تبلیغات
ارسال دیدگاه