خبرهای ویژه

» اخبار » پالس مثبت کره جنوبی و عراق برای پرداخت پول‌های بلوکه شده ایران/ تهدید به تحریم شرکت‌های خارجی در صورت همکاری با ایران

تاریخ انتشار : 2020/11/11 - 11:11

 کد خبر: 118020
 0 بازدید

پالس مثبت کره جنوبی و عراق برای پرداخت پول‌های بلوکه شده ایران/ تهدید به تحریم شرکت‌های خارجی در صورت همکاری با ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که کره جنوبی پس از مطرح شدن توافق ۲۵ ساله ایران و چین به تهران پیام داد و برای آزادی سازی پول‌های ایران اعلام آمادگی کرد. فداحسین مالکی در گفت‌وگویی، در خصوص عدم همکاری کره جنوبی برای آزادسازی اموال ایران در این کشور، گفت: حدود ۷ […]

تحریم های اقتصادی علیه ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که کره جنوبی پس از مطرح شدن توافق ۲۵ ساله ایران و چین به تهران پیام داد و برای آزادی سازی پول‌های ایران اعلام آمادگی کرد.

فداحسین مالکی در گفت‌وگویی، در خصوص عدم همکاری کره جنوبی برای آزادسازی اموال ایران در این کشور، گفت: حدود ۷ الی ۱۰ میلیارد دلار از پول های ایران در سئول بلوکه شده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این اقدام صرفا به دلیل فشار های ایالات متحده انجام شده و کره جنوبی هیچ دلیل منطقی و قانونی برای آن مطرح نکرده است.

وی با اشاره به اینکه اگر کره جنوبی امول ایران را آزاد نکند به ضررش تمام خواهد شد، ادامه داد: در واقع گزینه های متعددی وجود دارد که می تواند از سوی تهران در مقابله با این امر عملیاتی شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به عنوان مثال می توان در خصوص توزیع محصولات کُره ای در کشورمان تجدید نظر صورت بگیرد و تصمیم گیری جدیدی شود که این امر به معنای از دست دادن بازار جمهوری اسلامی ایران برای سئول است.

همچنین عصر ایران نوشت: بر اساس اطلاعاتی که خبرنگار ما دریافت کرده، توافق رئیس کل بانک مرکزی ایران با مسوولین عراقی برای استرداد دلارهای ایران به تدریج درحال اجراست.

همچنین بخوانید  طرح هوشمند مدیریت کرونا تا کی ادامه دارد؟

همتی قبلا گفته بود منابع بانک مرکزی درعراق بیش از ۵ میلیارد دلار است.

تهدید به تحریم شرکت‌های خارجی در صورت همکاری با ایران از سوی پمپئو

وزیر امور خارجه آمریکا در پی تحریم‌هایی که کشورش شب گذشته علیه ایران اعمال کرد، باری دیگر شرکت های خارجی را در صورت همکاری با ایران، به تحریم های آمریکا تهدید کرد.

تحریم های اقتصادی علیه ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان

به گزارش ایسنا،  مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری درباره تحریم هایی که دولت این کشور شب گذشته بر ایران اعمال کرد،  نوشت: آمریکا امروز اعضای یک شبکه تدارکاتی غیرقانونی ایرانی را تحریم کرد.  ما کاملا نسبت به مقابله با هر فعالتی که امنیت ملی مان را تهدید کند متعهد هستیم. پیام ما روشن است. اگر با (صنایع) گسترش تسلیحاتی ایران همکاری تجاری کنید،  در معرض خطر تحریم های آمریکا قرار می گیرید. 

بر اساس این گزارش،  اظهارات پمپئو پس از این مطرح می شود که شب گذشته وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که ۴ شخص و ۶ نهاد مرتبط با ایران در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا از اعمال تحریم علیه محمد بنی‌هاشمی (ارتباط با شرکت دن بین‌الملل)، چین هوا هوانگ (ارتباط با شرکت دن بین‌الملل)، محمد سلطان‌ محمدی (ارتباط با صنایع سولتک) و شیه می سان (ارتباط با شرکت دن بین‌الملل) خبر داد.

همچنین بخوانید  فاصله قیمت نوساز ها با عرف بازار مسکن

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین تحریم‌هایی را علیه شرکت‌های آرتین صنعت تابان، دن بین‌الملل، هدا تریدینگ، ناز تکنولوژی، صنایع پروما و صنایع سولتک اعمال کرد. 


برچسب ها :
دسته بندی : اخبار , اخبار اقتصادی
تبلیغات
ارسال دیدگاه

تبلیغات