کد خبر:108438
پ

پروژه راه‌آهن اصفهان-اهواز به کجا رسید؟

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ در خصوص طراحی، اجرا، تأمین کالا و مسئولیت تأمین مالی از طریق فاینانس ابر پروژه راه آهن اصفهان- اهواز، تصمیماتی درباره سرمایه‌گذاری و اجرا گرفته شد.

5f7c9597a4e99_5f7c9597a4e9b
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ در خصوص طراحی، اجرا، تأمین کالا و مسئولیت تأمین مالی از طریق فاینانس ابر پروژه راه آهن اصفهان- اهواز، تصمیماتی درباره سرمایه‌گذاری و اجرا گرفته شد.

خیراله خادمی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و گروه مپنا در طراحی، اجرا، تأمین کالا و مسئولیت تأمین مالی احداث ابر پروژه راه آهن اصفهان- اهواز در سال گذشته اظهارکرد: روز گذشته دومین جلسه در خصوص بررسی آخرین وضعیت نحوه تأمین مالی و بررسی های میدانی اجرای این پروژه با شرکت مپنا برگزار و تصمیماتی در خصوص سرمایه گذاری و اجرای این مسیر ریلی مهم اتخاذ شد.

وی اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد شرکت مپنا برنامه زمان بندی تأمین منابع مالی و اسناد و مدارک مطالعاتی و مهندسی انجام شده همراه با برآورد ریالی پروژه را ظرف مدت پانزده روز به شرکت ساخت و توسعه ارایه کند. اخذ LOI برای فاینانس از بانک طرف قرارداد گروه مپنا یکی از اقدامات مهم در این راستا است.

معاون وزیر راه و شهرسازی راه آهن دو خطه برقی اصفهان- اهواز را موجب اتصال مرکز کشور از طریق  استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری به استان خوزستان و بندر امام خمینی در جنوب کشور دانست و گفت:‌ این خط آهن به عنوان کوتاه ترین مسیر ریلی موجب اتصال مرکز به بنادر جنوب غربی کشور است که نقش مهمی در تقویت ارتباط استراتژیک شمال و جنوب کشور و توسعه شبکه ریلی کشور دارد.

همچنین بخوانید  آمریکا مدعی شد رهبران "تحریرالشام" در سوریه را از پای درآورده است

راه آهن دو خطه برقی اصفهان- اهواز ۵۱۰ کیلومتر طول دارد و طبق آخرین مطالعات صورت گرفته دارای ۸۶ کیلومتر تونل و ۱۵.۵ کیلومتر پل است. در طول این مسیر ۱۰ ایستگاه درجه دو و ۸ ایستگاه درجه ۳ وجود دارد. این خط آهن بیش از ۵ هزار نفر در دوره ۵ ساله ساخت و بیش از۱۲۰۰ نفر در زمان بهره برداری ۳۰ ساله ایجاد می‌کند  و با توجه به مزایای حمل و نقل از طریق خط آهن و کاهش خسارات و سوانح جاده سالانه بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی برای کشور دارد.

کلیدواژه : منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید