کد خبر:99421
پ

کنفدراسیون فوتبال آسیا: الوحده از لیگ قهرمانان کنار گذاشته !

سرانجام به صورت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا موضع خود را درباره باشگاه الوحده امارات اعلام کرد تا بلاتکلیفی‌ها در اینباره به پایان برسد.

به گزارش گروه ورزش ساپ ناز، طبق اعلام رسمی AFC و کمیته فرعی ویروس کرونا در لیگ قهرمانان آسیا، در ماده ۴٫۱ از دستورالعمل های ویژه مسابقات AFC در طی بیماری همه گیر Covid-19 آمده است: “درصورتی که تیم یا باشگاه شرکت کننده به دلیل محدودیت سفر یا هرگونه محدودیت دیگر در ارتباط با ویروس Covid-19 قادر به سفر به کشور میزبان یا استادیوم مسابقه نباشد. ، تیم شرکت کننده / باشگاه شرکت کننده از مسابقات خارج می شود.” با استناد به این بند، تیم الوحده امارات از گروه A مسابقات خارج شد و تمامی امتیازات و گل‌های این تیم از جدول رده بندی پاک شد.

همچنین در بیانیه کنفدراسیون فوتبال آسیا آمده است که تیم‌ها باید چهار روز قبل از مسابقات در محل مسابقات حضور می‌یافتند و الوحده با توجه به نامه‌ای که زده بود، حضور نیافت؛ همچنین توافق شد که قرنطینه و محدودیت‌های سفر برای باشگاه الوحده منجر به ایجاد “شرایط اجباری” مطابق ماده ۶٫۴ و ماده ۷۱ شود؛ احتمالا با این شرایط الوحده امارات از جریمه‌های احتمالی در امان خواهد ماند.
لیگ
با این اتفاق، باشگاه استقلال که در انتظار اعلام رسمی خبر برگزاری یا عدم برگزاری دیدار با الوحده بود، امشب هم یک جلسه تمرینی را پشت سر می‌گذارد و آبی‌ها حالا فرصت بیشتری برای آماده سازی خود خواهند داشت چرا که دیدار بعدی آن‌ها یکشنبه ۳۰ شهریورماه مقابل الشرطه عراق خواهد بود.

براساس اصلاحیه که در جدول گروه A رقابت‌ها صورت خواهد گرفت، حالا شانس تیم‌ها برای صعود به مرحله حذفی دوچندان شد؛ با حذف الوحده امارات و نتایج به دست آمده این تیم در دیدارهای رو در رو، گروه A مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به شرح زیر است:

۱٫ الاهلی عربستان / ۳ امتیاز – تفاضل +۱
۲٫ الشرطه عراق / ۱ امتیاز – تفاضل ۰
۳٫ استقلال ایران / ۱ امتیاز – تفاضل -۱

منبع
ورزش سه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید