گزارشی از شبهات پزشکی در مرگ علی انصاریان؛ اختلاف نظر پزشکان یا مرگ بر اثر کرونا؟

04:008۰
دکترهاشمی,مهردادمیناوندوعلی انصاریان

مرگ علی انصاریان بعد از مهرداد میناوند در حالیکه در زمان درمان آن ها هم انتقادهای زیادی به رفتار پزشکان معالج آن ها وارد می شد، با شبهات پزشکی همراه بوده است.

شبهاتی که در همان لحظه مرگ علی انصاریان باعث درگیری هایی در بیمارستان شد و این سؤال بزرگ را مطرح کرد که آیا خانواده انصاریان نسبت به این شبهات واکنشی نشان خواهند داد یا نه؟

درباره آنچه در بیمارستان گذشته و ابهاماتی که درباره خطای پزشکی در روند درمان انصاریان و میناوند مطرح است، مسائل مختلفی در فضای مجازی مطرح شده است که هیچ کدام از آنها البته نقل قول مستند و مدرکی برای اثبات این موضوع ندارند.

تنها نقل قول های جسته گریخته ای در این زمینه دیده می شود که نمی توان به سادگی از کنارشان رد شد. مهدی امیرآبادی، همبازی سابق علی انصاریان در مصاحبه ای گفته:« سه شنبه ۱۴ بهمن بود که برای دیدنش به بیمارستان رفتم و حالش خوب بود. مرا هم از پشت شیشه دید و برایم دست تکان داد( بغض گلوی مهدی امیرآبادی را در این لحظه از صحبت هایش می فشرد). با او بای بای کردم و با دست به خدا اشاره کرد و سقف را نشان داد که یعنی خدا را شکر خوبم و برمی گردم! ولی فردای همان روز بود که وقتی خبر فوتش را شنیدم همه خاطراتش یکجا بر سرم آوار شد.»

خیلی از افردی که روز فوت علی انصاریان در بیمارستان فرهیختگان حضور داشته اند می گویند که پس از فوت او، خانواده انصاریان گفته بودند بدون اجازه آنها دستگاه تنفسی از بدن علی خارج شده است که البته این موضوع شاید یک تشخیص پزشکی باشد و برای انجام آن نیازی به کسب اجازه از خانواده بیمار نباشد ولی ابهامات ماجرا تنها به این موارد خلاصه نمی شود.

دفاعیات دکتر هاشمیان، پزشک معالج علی انصاریان و مهرداد میناوند در لایو اینستاگرامی اش ولی بیش از پیش از وجود اختلاف نظرهایی بین او و دیگر پزشکان یا حتی وزارت بهداشت خبر می دهد. جست وجویی بیشتر در صفحه اینستاگرام او نشان می دهد که از چند وقتی پیش برای استفاده از دارویی در جریان درمان بیماران کرونایی با دیگر پزشکان و حتی وزارت بهداشت اختلاف نظرهایی داشته است. او از مدت ها پیش مدعی بود که روش درمانی تازه ای برای بیماران کرونایی دارد و آنچه بیش از هر مورد دیگری قابل بحث است اینکه آیا او روش درمانی تازه خود را روی مهرداد میناوند و علی انصاریان امتحان کرده است؟ آیا این دو نفر به نوعی مورد آزمایش روش درمانی این پزشک قرار گرفته بودند؟

اعتماد نداشتن به دکتر هاشمیان ولی از مدتی پیش از مرگ مهرداد میناوند شروع شد. هنگامی که او و دستیارش در اتاق بیمار مقابل دوربین ها ایستادند و شرح حال دادند.

یا هنگامی که او همزمان با وخامت حال میناوند، در صفحه اینستاگرامش از رقیب پرسپولیس می خواست که به خاطر بیمار بدحال پرسپولیسی اش به پرسپولیس گل نزند! مصاحبه های مکرر او با مطبوعات و صدا و سیما، هیچ زمانی برای پیگیری روند درمان باقی نگذاشته بود و گذشته از این رفتار او در بازگو کردن اطلاعات شخصی بیمارانش، متناقض با شئونات پزشکی بود.

وی هم چنان دست از نمایش جلب توجهی که به راه انداخته برنمی دارد و معتقد است هجمه علیه او و بی تفاوتی وزارت بهداشت نسبت به این هجمه خود گویای این است که دست های پشت پرده می خواهند او را مقصر جلوه دهند!

این در حالیست که ادعای روش های درمانی متفاوتی که سه تن از پزشکان بیمارستان مسیح دانشوری برای درمان بیماران کرونایی در پیش گرفته اند، بارها از سوی بیمارانی که به این بیمارستان مراجعه می کنند، تائید شده است. دکتر هاشمیان هم همیشه برای روش درمانی ویژه خود و دارویی که در صفحه اینستاگرامش هم معرفی کرده، با دیگر پزشکان دچار اختلاف نظر بوده است و آنچه باید مشخص شود این است که آیا برای میناوند و انصاریان، او از همین روش درمانی ویژه و تأیید نشده استفاده کرده است؟ آیا خانواده انصاریان این موضوع را پیگیری می کنند؟

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=11537

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند