۳ محموله واکسن روسی کرونا در راه ایران / همکاری شرکت‌های ایرانی و روسی

01:428۰

دکتر محمدرضا شانه ساز در سفر به روسیه با اشاره به اینکه ایران و روسیه ظرفیت‌های بالایی برای همکاری در حوزه دارو و واکسن دارند، گفت: تاکنون آن طور که باید، از این ظرفیت‌های ارزشمند استفاده نشده است.

وی افزود: دو طرف ظرفیت‌های قابل توجهی در زمینه تامین دارو و انواع واکسن دارند و باتوجه به همکاری‌هایی که از امروز سرعت بیشتری خواهد گرفت، قادر خواهیم بود بسیاری از نیاز‌های پزشکی و دارویی کشور را رفع کنیم.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته قرار است ظرفیت‌های بالقوه و متقابل در این عرصه را به صورت همکاری‌های بالفعل تبدیل کنیم، تصریح کرد: ایران ظرفیت‌های زیادی در تولید واکسن دارد و از دانش روسیه هم استفاده کردیم تا بتوانیم ضمن صادرات، زمینه تقویت تکنولوژی دارویی را نیز فراهم کنیم.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی با بیان اینکه ۹۸ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تامین می‌شود، گفت: با فعال کردن بخش خصوصی، تلاش داریم که نیاز‌های کامل دارویی کشور را تامین کنیم.

در ادامه کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز گفت: شرایط برای ارسال محموله‌های بعدی واکسن کووید ۱۹به کشور فراهم شده است.

وی افزود: محموله‌های بعدی واکسن ۳۰ بهمن و ۱۰ اسفند و فروردین ارسال می‌شود و تلاش بر این است میزان دوز خرید واکسن را به میزان بیشتری افزایش یابد.

سفیر کشورمان همچنین اظهار امیدواری کرد با اهتمام صورت گرفته از سوی تهران و مسکو طی دو ماه آینده به تولید مشترک واکسن اسپوتنیک در ایران برسیم.

لینک کوتاه
https://sapnaz.ir /?p=12146

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند